مدرن و مجهز سفر کنید(1)

مدرن و مجهز سفر کنید(1)

داشتن وسایل خوب و مطمئن مسافرت، لازمه‌ی هر سفری است. برخی از این وسایل به ما کمک می‌کنند تا از سفرمان لذت بیشتری ببریم و برخی دیگر برایمان امنیت فراهم می‌کنند. وسایل دیگر هم کمک می‌کنند تا کمتر به طبیعت آسیب رسانده و سفری سبز را تجربه کنیم. در این مطلب می‌خواهیم نگاهی بیندازیم به مهم‌ترین وسایلی که می‌تواند سفر ما را دوست داشتنی‌تر و راحت‌تر برگزار کند.

پاور بانک
وقتی به سفر یا طبیعت گردی می‌روید و از در دسترس بودن برق مطمئن نیستید، نگرانی از تمام شدن شارژ گوشی هوشمند و از دست دادن امکان ارتباط موضوعی بسیار آزاردهنده است. خوشبختانه برای حل این مشکل راه حل‌های متعددی وجود دارد که یکی از آنها وسیله ای است به نام پاوربانک که درواقع یک منبع ذخیره سازی انرژی است که می‌توان آن را به راحتی جا به جا کرد. به عبارت دیگر پاوربانک یک باتری جداگانه است که روی آن یک درگاه ورودی برای شارژ آن و یک درگاه خروجی برای اتصال به دستگاه‌های مختلف و شارژ کردن آنها قرار گرفته است.
با کمک این وسیله می‌توانید برای چند بار گوشی یا تبلت تان را شارژ کرده و دیگر نگرانی از بابت تمام شدن شارژ نداشته باشید. انواع مختلفی از این وسیله وجود دارد که قیمت هایشان بسته به قابلیت ذخیره سازی و تعداد باری که می‌توان از آن بهره گرفت متفاوت است. انواع معمولی این وسیله چیزی بین 100 تا 300 هزار تومان قیمت دارند که می‌توان آنها را از فروشگاه‌های لوازم الکترونیکی و کامپیوتری یا به صورت آنلاین خریداری کنید. انواع بسیار حرفه ای تر، سبک‌تر و با قابلیت تعداد شارژ بیشتر هم وجود دارد که قیمت‌های بالایی دارند و برای کارگاه‌های دور از دسترس و استفاده چندنفره مناسب بوده و به درد سفر نمی‌خورند.

واکی تاکی

وقتی در تعداد زیاد یا با چند وسیله‌ی نقلیه به سفر یا کمپینگ می‌روید و به جای یک گروه به چند گروه تقسیم می‌شوید، داشتن امکان ارتباطی ایمن یکی از مهم‌ترین نکات برای داشتن سفری امن و راحت است. اما خب تلفن‌های همراه که ما این روزها بسیار به آنها وابسته هستیم ممکن است در همه‌ی نقاط آنت دهی خوبی نداشته باشند و دست ما را بسته نگه دارند.
بنابراین اگر مسوولیت گروهی را بر عهده دارید و می‌دانید که در بخش هایی از سفرتان ممکن است تلفن‌های همراه آنتن نداشته باشند، بهتر است به فکر تهیه‌ی بیسیم‌های واکی تاکی باشید. انواع مجاز این بیسیم‌ها بردهای مختلفی تا پنج هزار متر در فضای آزاد دارند و به خوبی می‌توانند امکان یک ارتباط ایمن را برای شما فراهم کنند.
علاوه بر این برخی انواع جدید این وسایل امکان منتقل کردن تماس تلفنی را هم داشته و شبیه یک آنتن مجازی عمل می‌کنند. انواع مختلف این وسایل که به صورت جفتی به فروش می‌رسند قیمتی در حد 300 تا 600 هزار تومان داشته و یک وسیله‌ی بسیار مناسب برای تورلیدرها یا کسانی است که در گروه‌های بزرگ یا با چند وسیله نقلیه به سفر می‌روند.

جی پی اس

شاید از خودتان بپرسید که این روزها با وجود تلفن‌های هوشمند و جی پی اس داخلی آنها دیگر چه نیازی به داشتن یک دستگاه جی پی اس مجزاست. خب این پرسشی است که ما تلاش می‌کنیم در این چند سطر پیش رو به آن پاسخ دهیم. نخستین مساله این است که وقتی جی پی اس موبایلتان را روشن می‌کنید خیلی زود شارژش تمام می‌شود و عملا از کار می‌افتد. مساله‌ی بعدی این است که در برخی شرایط مثل هوای سرد و مرطوب عملا امکان استفاده از جی پی اس موبایل کم بوده یا بسیار سخت می‌شود. علاوه بر این‌ها دستگاه‌های جی پی اس امکاناتی را به صورت یک جا در اختیارتان می‌گذارند که در تلفن‌های همراه با نصب چندین و چند اپلیکیشن ممکن می‌شود.
برای مثال در دستگاه جی پی اس قطب نما، ژیروسکوپ، شتاب سنج، فشارسنج، ارتفاع سنج، و سنسور اشعه‌ی فرابنفش (UV) را به صورت یک جا در اختیار دارید. به همین دلایل برای برنامه‌های کمپینگ که به مسیر مسلط نیستید، داشتن جی پی اس مجزا به شدت توصیه می‌شود. قیمت این وسیله چیزی بین 400هزار تا یک میلیون تومان متغیر بوده و با توجه به امکانات، نوع باتری، داشتن همزمان صفحه لمسی و دکمه و... تفاوت می‌کند.
مدرن و مجهز سفر کنید(1)
مدرن و مجهز سفر کنید(1)

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]