اشتباهات متداول گردشگران در بازدید از اروپا (2)

اشتباهات متداول گردشگران در بازدید از اروپا (2)

۴. پوشیدن جوراب با صندل
بسیاری از اروپایی‌ها متعجب می‌شوند وقتی ببینند گردشگران، سندل را با جوراب بپوشند (البته بجز در آلمان). معمولا این گونه است که اگر خواستید با سندل برای گردش به بیرون بروید، جورابی به پا نکنید، یا اینکه می‌توانید یک جفت کفش ورزشی بپوشید و آن وقت کسی به این دقت نخواهد کرد که آن را با چه چیزی پوشیده اید. آنها ممکن است فقط در برخی شرایط فکر کنند پوشش شما تا حدی عجیب است که البته در مواقع کمی این اتفاق می‌افتند اما به هر حال بهتر است مخصوصا اگر به شام یا به یک عصرانه دعوت شده اید، با پوششی مناسب‌تر به آنجا بروید.
۵. انتخاب فرودگاه‌های کوچک
بسیاری از خطوط هوایی ارزان، عموما پروازهای خود را از فرودگاههایی که فاصله قابل توجهی از مراکز شهرها دارند انجام می‌دهند. گردشگرانی که این نوع از پروازها را انتخاب می‌کنند، در بیشتر مواقع از این موضوع اطلاع ندارند. وقتی این کار را انجام می‌دهند، پس از رسیدن به فرودگاه مقصد متوجه می‌شوند که باید مثلا یک ساعت سخت حرکت با اتوبوس‌های گران قیمت از فرودگاه تا مرکز شهر را تحمل کنند. همیشه قبل از خرید بلیط توصیه می‌شود ابتدا تمامی جوانب امر سنجیده شده و پس از ارزیابی هزینه‌ها و صرف زمان، نسبت به انتخاب نوع وسیله سفر و به ویژه این نوع پروازهای ارزان اقدام شود.
۶. نداشتن اطلاعات درباره‌ی مشکلات کمبود فضا
وقتی در مکان‌هایی مانند قطارهای مترو، اتوبوس ها، سالن‌های انتظار فرودگاه و غیره، کمبود فضا وجود دارد، ممکن است مردم بخاطر چمدان‌های بزرگ سفرتان، برخورد سردی با شما داشته باشند. ایده بهتر این است که تا آنجا که می‌توانید سبک سفر کنید. در اروپا غالبا فضاها کوچکتر و متراکم‌تر هستند. یکی از کارهای خوبی که می‌توان انجام داد این است که تا حد ممکن، از آوردن لباس اضافه خودداری کرده و با شستن لباس ها، مجددا از همان‌ها استفاده کنیم. اگر نمی‌دانید برای اینکار، از کجا شروع کنید، پیشنهاداتی نیز اینجا ارائه شده است.
۷. پوشیدن لباس‌های معمولی
به طور کلی اروپایی‌ها احساس خیلی قوی و خاصی نسبت به مد دارند بنابراین اگر با لباسهایی خیلی ساده در جمع آنها ظاهر شوید، ممکن است باعث خجالت شما شود. اگر در تردید هستید که کدام لباس مناسب است، یکی از راهها می‌تواند این باشد که تی شرت‌های مدرسه ای تان را به تن نکنید یا اینکه طوری لباس نپوشید که مثلا می‌خواهید به یک بازی بیس بال بروید. برای مراجعه به فروشگاهها و پاساژها یا انجام کارهای اداری، پوشیدن لباسهایی مثلا از نوع اسپورت (Jammies) توصیه نمی‌شود. اگر به جایی یا برای صرف غذا دعوت شده اید و مطمئن نیستید که چه چیزی برای پوشیدن مناسب است، پیشنهاد می‌کنیم تصور کنید عموما یک لباس معمول و متداول که می‌پوشید کدام است. آنگاه فقط کافی است یک کلاس بالاتر از آن را برای پوشیدن انتخاب کنید.
البته باید به این توجه داشت که امروزه، بیشتر مردم میل به پوشیدن لباس ساده‌تر دارند که این موضوع حتی بر روی سلیقه اروپایی‌ها نیز تاثیر گذاشته است. با این حال، حتی برای لحظات کوتاهی هم اگر شده، شاید بهتر باشد که احتیاط بیشتری به خرج دهید. اسکار وایلد (Oscar Wilde) جمله ای را در مورد مد بیان کرده که من نیز با آن موافق هستم که می‌گوید:
مد، نوعی زدودن زشتی هاست بنابراین عوض کردن آن در هر ۶ ماه خیلی سخت خواهد بود.
۸. کرایه‌ی اتومبیل برای مدتی طولانی
بسیاری از گردشگران تصور می‌کنند همین که به مقصد می‌رسند از همان ابتدا باید یک اتومبیل کرایه کنند. آنها این نکته را فراموش می‌کنند که اگر بنا دارند تا در یک یا دو شهر برای هر مدت زمانی بمانند، کرایه کردن یک اتومبیل، فقط دست و پای آنها را بسته و حتی آرامش و فراغ خاطر آنها را سلب می‌کند. آنها می‌توانند پول هایی را که بابت کرایه یا پارکینگ وسیله نقلیه پرداخت می‌کنند برای استفاده از تورهای گردشگری گوناگون و استفاده از وسایل نقلیه عمومی که اغلب بهترین راه برای دیدن مراکز سیاحتی یک شهر است بپردازند.
۹. انتظار لبخند از سوی همه
اول این پرسش پیش می‌آید که مگر لبخند زدن چه اشکالی دارد؟ پاسخ این است که واقعا لبخند زدن اشکالی ندارد ولی واقعیت دیگری این است که اکثر اروپایی‌ها زیاد لبخند نمی‌زنند. اگر زندگی در سیبری را تجربه کنید می‌فهمید که اگر بدون هیچ دلیلی بخندید یا لبخند بزنید، مردم به شما به چشم یک انسان احمق نگاه خواهند کرد. در روسیه فقط زمانی می‌توانید لبخند بزنید که واقعا اتفاق خنده داری افتاده باشد. گردشگران در اروپا، تمایل دارند که بر لبان مردم لبخند ببینند. اما ممکن است ناراحت شوند از اینکه ببینند مثلا در رستوران، حتی خدمتکار نیز لبخند نمی‌زند. آنها اشتیاق و نمود ظاهری مثبت را از اروپایی‌ها می‌خواهند
اشتباهات متداول گردشگران در بازدید از اروپا (2)
اشتباهات متداول گردشگران در بازدید از اروپا (2)
اشتباهات متداول گردشگران در بازدید از اروپا (2)

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]