موزه پیکاسو

موزه پیکاسو

موزه پیکاسو -Picasso Museum- یکی از مقاصد گردشگری شهر بارسلون است. سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا بهکشور اسپانیا سفر می‌کنند.
این موزه، بزرگ‌ترین مجموعه آثار پیکاسوست. پابلو پیکاسو از جمله هنرمندان مشهور قرن 20 میلادی در کشور اسپانیا بوده است. این موزه شامل آثار هنری این نقاش معروف است و به همین دلیل از جمله محبوب‌ترین و پربازدیدکننده‌ترین موزه‌های بارسلون به شمار می‌رود.
موزه پیکاسو، از 5 ساختمان کنار هم تشکیل شده است. این ساختمان‌ها به قرون وسطی تعلق دارند. این موزه به ویژه برای دوستداران هنر نقاشی بسیار ارزشمند است.
تماشای آثار هنرمندان مورد علاقه انسان‌ها برای آنها بسیار اهمیت دارد. این که بتوانی از نزدیک تابلویی از پیکاسو را ببینی که خود او در سال‌های بسیار دور ترسیم کرده است، می‌توان برای هنردوستان بسیار دوست داشتنی و جالب باشد. حتی افرادی که پیکاسو و سبک‌های هنری همچون کوبیسم، امپرسیونیسم و ناتورالیسم را به خوبی نمی‌شناسند نیز با دیدن این آثار هنری مسحور می‌شوند.
افرادی که وارد این موزه می‌شوند شاید بدون توجه بارها از یک نقاشی دیدن کنند اما به قدری محو تماشای اثر هستند که متوجه این تکرار نمی‌شوند.
به وجود آورنده این موزه فردی به نام خائومه سابارتس (Jaume Sabartes ) است. سابارتس دوست نزدیک پیکاسو بود. ایده آن نیز زمانی به ذهن او خطور کرد که مجموعه بزرگی از آثار پیکاسو را در منزل خود دید و با خود اندیشید می‌تواند آنها در جایی همچون موزه در معرض دید عموم قرار دهد. به همین دلیل موزه پیکاسو را با نام خود هنرمند، تاسیس و راه اندازی کرد.
ورودی موزه برای افراد زیر 16 سال و افرادی همچون دانشجوها و خبرنگاران می‌توانند به صورت رایگان یا با تخفیف‌های در نظر گرفته شده وارد موزه بشوند.
در این موزه، تابلوهای نقاشی پیکاسو و کارهای سرامیکی که روی دیگر اشیا نقش شده اند در معرض دید عموم قرار دارد.
نام محلی
موزه پیکاسو در میان محلی‌ها به نام Museu Picasso شناخته می‌شود.
موزه پیکاسو
موزه پیکاسو
موزه پیکاسو

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]