دنیای مدرن و نسل نو مسافران

دنیای مدرن و نسل نو مسافران

یک مسافر با کوله پشتی، کسی است که دنیا را به اتکای کوله پشتی اش زیر پا می‌گذارد و افتخار می‌کند که مهارت سفری آسوده و بی حاشیه را دارد. اما اگر کسی بخواهد دنیا را با توجه به خواسته‌های سخت گیرانه خود بگردد چه باید بکند؟
امروزه انوع سبک‌های گردشگری تعریف شده و انواع گردشگر نیز بسته به نوع نیاز و هدف ونحوه رفتار وجود دارد. با این حال با توجه به نبود زیرساخت‌های گردشگری در برخی کشورها امروزه برخی کشورها بیشتر از آن که بر کیفیت خدمات گردشگری و زیرساخت‌های خود تمرکز کنند بر جذب گردشگران از گروه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و سنی تمرکز می‌کنند.
اگرچه تمرکز صرف بر هر یک از این دو سوی وزنه اقدامی ناموفق است اما در کشورهای موفق گردشگری امروزه بر هر دو سوی این موازنه توجه دارند و بسته به امکانات و محدودیت‌های موجود در هر منطقه یا مقصدی برای هر دسته به فراخور حال برنامه ریزی کرده و بستر مناسب را فراهم می‌کنند.
شما احتمالا تعریف خاص خود را از اصطلاح "مسافر کوله پشتی بر دوش" دارید. ممکن است این تعریف دقیقا معرف شما باشد. یک مسافر با کوله پشتی کسی است که دنیا را به اتکای کوله پشتی اش زیر پا می‌گذارد و افتخار می‌کند که مهارت سفری آسوده و بی حاشیه را دارد. او مجبور نیست مرتب لباس عوض کند و یا دوش بگیرد و خود را بدون این که درگیر جزییات کند، با ارزان‌ترین و در دسترس‌ترین لوازم و امکانات حمل و نقل و اقامتگاهی از جایی به جایی دیگر می‌رساند.
اما اگر شما خواستار سفر و تجربه ای معتبر از جهان واقعی به گونه ای مستقل باشید و در عین حال فردی وابسته به عادت‌های روزمره و معتاد به درجاتی از راحتی و رفاه زندگی مالوف خود باشید تکلیف تان چیست؟ به عبارت دیگر اگر به زندگی راحت روزمره خود عادت کرده باشید اما بخواهید دنیا را هم تجربه کنید و درعین حال فردی سخت گیر هم نباشید، چه باید بکنید؟

نوشته طولانی است و بخشه هایی از آن را اینجا را آورده ام، لطفا ادامه نوشته را در لینک زیر بخوانید:

http://www.donyayesafar.com/n/2192
دنیای مدرن و نسل نو مسافران

محمد ملکی

محمد ملکی چهارشنبه 15 مهر 94 - 11:45

ممنون جالب بود

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]