پاریس

پاریس

شب گردی در پاریس
کوچه‌های باریک منتهی به بلوار «سن میشل»، مرکز تجمع کافه‌ها است، رستوران هایی کوچک و بزرگ که تنگ هم، رو به روی کلیسای نوتردام قرار گرفته اند. مغازه دارها در هر فصلی که باشد، دم در ایستاده اند و شما را به داخل دعوت می‌کنند. کوچه‌های «سن میشل» یکی از بهترین مکان‌ها برای گذراندن شب در پاریس است. با چند بار بالا و پایین کردن کوچه‌ها و خواندن منوی غذای نصب شده در سردر کافه ها، انتخاب خوبی خواهید داشت. پاریس شهر غذاها، کافه‌ها و رستوران‌ها است.
حتی ساندویچ‌های پاریس هم طعم دیگری دارد! کافه‌های پاریس به فضای کوچک داخلی و صندلی‌های چیده شده در کنار خیابان معروف است و اغلب اوقات، در آنها موسیقی زنده اجرا می‌شود و در اطرافشان، نقاشان و نوازنده‌های دوره گرد، همراه با طعم قهوه، عصری دلپذیر برای شما فراهم می‌کنند و رستوران‌های بلوار سن میشل، عجیب‌ترین و خوشمزه‌ترین غذاهای دنیا را با آداب مخصوص فرانسوی‌ها سرو می‌کنند. جالب است که از 50 رستوران برتر جهان، 10 تای آن در پاریس قرار دارد.
در ضمن، کرپ‌های فرانسوی که در همه دکه‌های شهر یافت می‌شود، یکی از خوشمزه‌ترین خوردنی هایی است که فقط در پاریس می‌توان پیدا کرد. کرپ‌ها به انتخاب شما با شکلات یا کالباس و پنیر یا مخلفات دیگری پر می‌شوند و بی نظیرند.
میعادگاه روشنفکران
ادامه همان بلوار سن میشل، به بلوار «سن ژرمن» مشهور در رمان «در جست و جوی زمان از دست رفته» در مرکز شهر منتهی می‌شود که میعادگاه نویسندگان و روشنفکران پاریسی است و نزدیک رود سن و دانشگاه سوربن قرار دارد.
بلندترین منطقه پاریس، «مونمارتر» در شمال شهر است که با داشتن کلیسای «قلب مقدس» به خود می‌بالد. این کلیسا، بعد از «نوتردام» دومین عمارت مذهبی پاریس است. تپه «مونمارتر» را که پایین بیایید، دستفروشان، نقاشان و نوازنده‌های خیابانی را می‌بینید که منطقه را به مکان پرشوری تبدیل کرده اند. اینجا، سرشار از زندگی و هیجان است و به همین علت، از پرطرفدارترین مکان‌های گردشگری پاریس به شمار می‌رود.
پاریس
پاریس
پاریس

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]