دومین حراجی بزرگ صنایع‌دستی کشور

دومین حراجی بزرگ صنایع‌دستی کشور

معاون صنایع‌دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور گفت: سال آینده علاوه‌بر تهران، حراجی‌های صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در شهرهای اصفهان و مشهد نیز برگزار می‌شود.
بهمن نامور مطلق درباره حراجی‌های صنایع‌دستی اظهار کرد: خوشبختانه امروز دومین حراجی هنرهای سنتی و صنایع‌دستی را داریم. برگزاری این حراجی‌ها یکی از آرزوهای بزرگ ما بود و با برگزاری دومین حراجی در تهران کم‌کم این برنامه‌ها در حال نهادینه شدن هستند.
وی افزود: صنایع‌دستی که در حراجی ارائه می‌شود از کل کشور جمع‌آوری شده و به حراجی تهران می‌آیند، حراجی‌ها از این منظر مهم هستند که بخشی از کالاهای صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فاخر و گران که در کشور جایی برای فروش نداشتند و در خانه‌های هنرمندان می‌ماند و خاک می‌خورد یا تحویل موزه می‌شد، به فروش برسد و هنرمند به حقش برسد.
معاون صنایع‌دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ادامه داد: این حراجی باعث می‌شود کالاهای فاخر گردش مالی پیدا کرده و تجاری شده و مطمئناً دیگر هنرمندان تشویق می‌شوند که کالاهای فاخر تولید کنند.
نامورمطلق از برگزاری این حراجی‌ها در اصفهان و مشهد خبر داد و گفت: احتمالاً سال آینده علاوه‌بر تهران، در اصفهان و مشهد نیز این حراجی‌ها را خواهیم داشت و سه حراجی هنرهای سنتی و صنایع‌دستی در ایران برگزار خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: گردش مالی هنرها و صنایع‌دستی در نمایشگاهی که در روز صنایع‌دستی (20 خرداد) برگزار شد و بیش از 500 غرفه در آن وجود داشت، نزدیک به سه میلیارد تومان بود که نسبت به سال گذشته افزایشی 20 درصدی داشته است، اما یک حراجی در یک ساعت نزدیک به چهار تا پنج میلیارد تومان گردش مالی دارد و بنابراین بیش از 500 غرفه تأثیرگذار است.
معاون صنایع‌دستی کشور، خاطرنشان کرد: قطعاً سطح یک حراجی و غرفه با یکدیگر فرق می‌کند و امیدوارم که حراجی‌ها به تجارت صنایع‌دستی کمک کنند.
در دومین حراجی بزرگ صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در تهران اثر "سوخت چرم" میرزا آقا امامی از هنرمندان مشهور اصفهان با قیمت پایه 750 میلیون تومان گران‌ترین اثر این حراجی است.
دومین حراجی بزرگ صنایع‌دستی کشور

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]