خوشمزه‌ترین غذا‌های دنیا کدامند؟ (1)

خوشمزه‌ترین غذا‌های دنیا کدامند؟ (1)

تخم‌مرغ دودی ۵۵ درجه
رستوران جان (Jann) در سنگاپور شهرت خود را مدیون آشپز فرانسوی‌اش جولیان لویر است. لویر همه‌ی منوهایش عالی و خوشمزه است، اما غذای معروفی به‌نام 55° smoked egg یا تخم‌مرغ دودی ۵۵ درجه دارد. گذشته از ظاهر هوس‌انگیز این خوراک، طعم به‌یاد ماندنی دارد که نام این رستوران را بر سر زبان انداخته است. سرآشپز جولیان تخم‌مرغ دودی را به‌مدت ۵۵ دقیقه در دمای ۶۴ درجه می‌پزد و در کنار سیب‌زمینی دودی، قارچ سیاه و سس کره قهوه‌ای فرانسوی یا کره فندق سرو می‌کند. این رستوران یکی از ۵۰ رستوران برتر آسیا است که در سال ۲۰۱۴ رتبه‌ی ۱۷ را از آن خود کرد. شک نکنید که جولیان سهم فراوانی در به‌دست آوردن این رتبه داشته است.
استیک
در طبقه هفتم ساختمان میزونو، در شهر کوبه ژاپن، می‌توانید استیک مخصوص کوبه را میل کنید که در هر جایی پیدا نمی‌شود. این استیک تقریبا خام در دنیا بی‌نظیر است. استیک Kobe Beef Sirlion یکی از خوشمزه‌ترین، نرم‌ترین و طعم‌دارترین تکه‌های گوشتی است که می‌شود خورد. اگر گذرتان به کوبه افتاد، به‌سراغ این استیک بی‌نظیر بروید که تا زنده هستید طعم آن‌را فراموش نمی‌کنید.
صدف و تافی سیب
در طبقه دهم بلندترین ساختمان هنگ‌کنگ، تنکو ریوجین (Tenku Ryugin)، رستوران ژاپنی قرار گرفته که دو ستاره میشلن روی سینه‌ی آن می‌درخشد. این رستوران که ابتدا کار خود را در ژاپن آغاز کرد، قرار بود غذاهای خود را به‌سبک سنتی کایسکی سرو کنند. در سبک کایسکی سینی غذا در حجم کم و به‌صورت ساده تهیه می‌شود و هیچ منوی مشخصی ندارد. این‌جا سرآشپز منو را با توجه به مواد غذایی هر فصل انتخاب می‌کند. به‌ویژه دو مدل غذای رستوران بسیار چشمگیر و لذیذ است: صدف و تافی سیب. حتا اگر خوراک صدف را قبلا امتحان کرده‌اید، باید بدانید این غذا متفاوت و بی‌نظیر است.
صدف آب‌پز شده، درحالی‌که وسط آن هنوز خام است. صدف در برش نازک و لطیفی از گوشت گاو پیچیده شده، و روی آن هم کمی کرفس ریز شده می‌نشیند. ابتدا که ظرف را مقابل شما قرار می‌دهند، تصور می‌کنید خوردن آن سخت است. اما صدف به سه بخش برش خورده که این برش‌ها به‌راحتی به‌چشم نمی‌آیند. دسری که پس از آن سرو می‌شود، تافی سیب است که در دمای منهای ۱۹۶ درجه سانتیگراد یخ زده و درونش بستنی سیب ریخته‌اند. روی تافی هم با مربای سیب داغ و شیرین با دمای مثبت ۹۹ درجه تزیین شده است
کارتولا
یکی از نفس‌گیرترین طعم‌های دسر دنیا را کارتولا (Cartola) دارد که در شمال شرق برزیل آن‌را می‌پزند. این دسر که از موز تهیه می‌شود و چاشنی‌هایی مانند دارچین و پنیر دارد، تنها در ایالت پرنامبوکو (Pernambuco) پیدا می‌شود. بله درست خواندید، موز و پنیر. قرار دادن این دو کنار هم خیلی هوشمندانه بوده و ترکیب شکر و دارچین طعم خیلی خاصی به دسر بخشیده است. رستوران Leite’s بهترین جایی است که کارتولای خوشمزه سرو می‌کند. این‌جا از قدیمی‌ترین رستوران‌های شهر ریسیف است که از سال ۱۸۸۲ همچنان پذیرای مهمانان گرسنه است.

خوشمزه‌ترین غذا‌های دنیا کدامند؟ (1)
خوشمزه‌ترین غذا‌های دنیا کدامند؟ (1)
خوشمزه‌ترین غذا‌های دنیا کدامند؟ (1)
خوشمزه‌ترین غذا‌های دنیا کدامند؟ (1)

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]