خوشمزه‌ترین غذا‌های دنیا کدامند؟ (2)

خوشمزه‌ترین غذا‌های دنیا کدامند؟ (2)

Hourai Soba
برمی‌گردیم به آسیا و کیوتو ژاپن. رستوران هونکه اواریا (Honke Owariya) بسیار قدیمی است، و از سال ۱۴۶۵ فعالیت می‌کند. اگر عددها را جمع می‌زنید، کارتان را آسان می‌کنیم، ۵۵۰ سال! این رستوران دوطبقه که هم قنادی است و هم فروشگاه نودل، کمی پایین‌تر از کاخ سلطنتی واقع شده. این‌جا قرن‌ها برای خانواده‌ی سلطنتی غذا تهیه کرده است. منوی این رستوران ژاپنی شامل همه‌ی غذاهایی است که با نودل سرد و گرم soba تهیه می‌شوند. باید بگوییم Soba نودلی است که از آرد گندم تهیه می‌شود. همچنین چند خوراک با نودل udon یعنی ضخیم‌ترین نوع نودل همراه با تمپورا سرو می‌شود. تمپورا از معروف‌ترین غذاهای ژاپنی است که شامل انواع غذاهای دریایی و سبزیجات سوخاری همراه با سس سویا است. اما جذاب‌ترین غذای این رستوران قدیمی کدام است؟ Hourai Soba که از چند لایه نودل Soba تشکیل شده است. روی نودل‌ها هشت لایه قارچ، ورقه‌های تخم‌مرغ، کنجد سبز، جلبک، تره‌فرنگی، میگوی سرخ شده، ترب سفید رنده شده و فلفل قرمز رنده شده با ابهت قرار می‌گیرند.
حلزون دریایی
در هتل Mercer هنگ‌کنگ، رستورانی وجود دارد به نام سوشی شیکن (Sushi Shikon) که رستوران ژاپنی است و سه ستاره‌ی میشلن دارد. این رستوران که شعبه‌ی اصلی معروفی در توکیو دارد، توسط سرآشپز یوشی‌هارا کاکینوما تاسیس شد که دوست دارد او را کاکی صدا کنیم. کاکی خوراک حلزون دریایی بسیار خوشمزه‌ای سرو می‌کند که با کمال میل حاضر است دستور تهیه و رمز و راز آن‌را با شما به اشتراک بگذارد. کنار این خوراک، برنج و سرکه هم سرو می‌شود.
Tsukemen
ناگی رامِن (Nagi Ramen) رستوران کوچک و راحتی است که غذای معروفی به‌‌نام Tsukemen دارد. این خوراک نوعی رامِن و یکی از غذاهای سنتی ژاپن است. Tsukemen ترکیب نودل و سوپ است که کنار هم سرو می‌شوند. سوپ با ساردین، تخم‌مرغ آب‌پز درسته، چند برش نازک گوشت، ورقه‌های جلبک دریایی خشک‌شده، ورقه‌های ترد بامبو و پیازچه تازه پخته می‌شود. کافی است نودل‌های خوشمزه را در سوپ فرو ببرید و میل کنید.
تخم‌مرغ مرگ
لا پونته دو گغوان (La Pointe du Grouin) رستورانی در پاریس است که غذاهای مخصوص استان برتانی را سرو می‌کند. غذاهای این رستوران مقرون به صرفه و اصیل هستند. ترجمه‌ی کلمه به کلمه‌ی خوراک لوف دو لا موغ (L’œuf de la Mort) می‌شود «تخم‌مرغ مرگ» و در واقع افراد برای خوردن چنین غذای خوشمزه‌ای می‌میرند! در این غذا تخم‌مرغ آب‌پز، قارچ سیاه و مارچوبه پیدا می‌کنید که به سس فوق‌العاده‌ای آغشته است. واقعا که این غذای ترد و خوشمزه را باید تا حد مرگ خورد.
ساندویچ مارتادلا
بعضی‌ها حاضرند برای خوردن غذای خوشمزه به جای دوری سفر کنند، شما چطور؟ در سائوپائولو برزیل و در رستوران Bar do Mane ساندویچ ایتالیایی مارتادلای بی‌همتایی سرو می‌شود که در دنیا نظیر ندارد. در این ساندویچ چندین و چند لایه مارتادلا روی هم قرار گرفته‌اند که در پنیر فراوان سرخ می‌شود. می‌توانید مراحل ورقه شدن مارتادلا، چیده شدن آنها، و سرخ شدن ساندویچ در پنیر را تماشا کنید. همراه با کیک ماهی و زیتون. این غذا واقعا هیجان‌انگیز و خوشمزه است
خوشمزه‌ترین غذا‌های دنیا کدامند؟ (2)
خوشمزه‌ترین غذا‌های دنیا کدامند؟ (2)
خوشمزه‌ترین غذا‌های دنیا کدامند؟ (2)
خوشمزه‌ترین غذا‌های دنیا کدامند؟ (2)
خوشمزه‌ترین غذا‌های دنیا کدامند؟ (2)

behzad m

behzad m دوشنبه 20 مهر 94 - 23:40

وااااای عکس آخر

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]