غول‌پیکرترین مجسمه‌های جهان(2)

غول‌پیکرترین مجسمه‌های جهان(2)

۴. مجسمه کریستو رِی (۱۱۰ متر)
این مجسمه که تحت تاثیر مجسمه‌ی مشهور مسیح منجی در ریو دوژانیرو ساخته شده است، پس از گذشت ده سال زمان برای ساخت در سال ۱۹۵۹ برپا شد. تندیس کریستو ری اندازه‌ای برابر با همان مدل همتای مشهور خود در شهر ریو دارد، یعنی ۲۸ متر ارتفاع داشته اما روی سازه‌ای بلند با ارتفاع ۸۲ متر برپا شده که به صورت یک دروازه بوده و بنابراین ارتفاع کل مجسمه ۱۱۰ متر می‌شود. در قاعده‌ی مجسمه سکویی برای تماشا وجود دارد که چشم اندازی وسیع از شهر لیسبون را به نمایش می‌گذارد.
۵. مجسمه گوآن یین (۱۰۸ متر)
مجسمه‌ی ۱۰۸ متری گوآن یین بوداسف در ساحل جنوبی جزیره‌ی هاینان چین قرار دارد. این مجسمه سه وجه دارد که یکی از آنها رو به جزیره و دو وجه دیگر رو به دریای جنوب چین هستند. ساخت این مجسمه ۶ سال طول کشیده و در سال ۲۰۰۵ نیز به اتمام رسید.
۶. امپراطوران چین، یان و هوآنگ (۱۰۵ متر)
تندیس‌های امپراطوران یان و هوآنگ در یک کوه سنگی در طول ۲۰ سال تراشیده شده و در سال ۲۰۰۷ به اتمام رسید. این مجسمه‌ی ۱۰۶ متری دو امپراطور چینی از عصر کهن یعنی یان دی و هوآنگ دی را به نمایش گذاشته است. کوه راشمور چین که این مجسمه‌ها در آن تراشیده شده‌اند در نزدیکی منطقه‌ی خوش‌منظره‌ی رود زرد قرار دارد.
۷. رودینا مات (۱۰۲ متر)
هنگام جنگ جهانی دوم این مجسمه از روی نمادی برای بسیج کردن مردم شوروی ساخته شد. رودینا مات یا همان مجسمه‌ی سرزمین مادری در شهر کیف پایتخت اوکراین قرار دارد. ساخت این مجسمه با جنس استیل ضدزنگ در سال ۱۹۸۱ به پایان رسید. رودینا مات با وزن ۵۶۰ تن و ارتفاع ۶۲ متر (۲۰۳فوت) روی بام ساختمان موزه‌ای بنا شده است که در مجموع به همراه ساختمان ۱۰۲ متر (۳۳۵فوت) ارتفاع دارد.
غول‌پیکرترین مجسمه‌های جهان(2)
غول‌پیکرترین مجسمه‌های جهان(2)
غول‌پیکرترین مجسمه‌های جهان(2)
غول‌پیکرترین مجسمه‌های جهان(2)

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]