چطور با نوزادتان سفر کنید؟ (1)

چطور با نوزادتان سفر کنید؟ (1)

اگر هوای مقصد گرم و آفتابی است، بیش از یک ساعت فرزندتان را در معرض نور آفتاب قرار ندهید. پوست کودکان تحمل گرما و آفتاب شدید را ندارد و خیلی سریع می‌سوزد.
سفر با نوزاد
معمولا اولین سفر با کوچولوها جالب و در عین حال نگران‌کننده است. والدین جوان معمولا تجربه سفر با یک نوزاد، شیرخوار یا کودک را نداشته‌اند و در مورد نحوه آغاز سفر، مکان سفر و چگونگی مراقبت از فرزندشان سوالاتی دارند. اگر شما هم امسال اولین سالی است که سه نفری می‌خواهید به مسافرت بروید، این مطلب را بخوانید.
لباس مناسب بردارید
به اندازه کافی برای فرزندتان لباس بردارید، زیرا کوچولوها زیاد لباس کثیف می‌کنند و اگر به اندازه لباس برندارید مرتبا مجبورید طی سفر لباس‌های او را بشویید و خشک کنید. ترجیحا لباس‌هایی که برمی‌دارید نخی باشند که راحت شسته شوند، لک نگیرند و نیازی به اتو نداشته باشند.
لباس گرم را فراموش نکنید، چون ممکن است شب‌هنگام هوا سرد شود.
اگر هوا گرم است، دنبال تی‌شرت‌های آستین کوتاه یا بندی نباشید، زیرا آفتاب می‌تواند دست‌ها و سرشانه‌های کودک را بسوزاند. لباس‌های خنک ولی آستین‌دار بردارید و برای اینکه عکس‌های زیبایی داشته باشید، لباس‌هایی را انتخاب کنید که با هر لباس دیگری بیاید.
داخل چمدان فرزندتان یک پتو و بالش کوچک و تمام داروهای مورد نیازش را هم بگذارید. کلاه لبه‌دار اگر تابستان است و کلاه پشمی اگر هنوز هوا خنک است، عینک آفتابی، کرم ضدآفتاب، پوشک، کرم سوختگی، کرم مرطوب‌کننده و کفش‌های او را هم از قلم نیندازید.
راحتی او را مهیا کنید
اگر برای چند هفته به مسافرت می‌روید و فرزند شما هنوز اهل زیاد خوابیدن است، حتما آغوشی یا کالسکه او را بردارید. شیرخواران در حالت دراز کشیده راحت‌تر هستند و در ضمن، بودن در کالسکه آنها را در برابر آفتاب و باد و باران حفاظت می‌کند. حتی می‌توانید از کالسکه به جای تخت او در شب استفاده کنید، به شرطی که کالسکه او قابلیت حالت خوابیده را داشته باشد.
در ساک دستی کودک خود حتما پوشک، شیشه شیر، شیرخشک، دستمال مرطوب (برای تمیز کردن کودک)، آب جوشیده یا آب معدنی، یک دست لباس تمیز، یک دست لباس راحتی و کیسه نایلونی برای پوشک کثیف بردارید
اگر با هواپیما سفر می‌کنید
از یک ماهگی مگر در شرایط خاص که پزشک صلاح ببیند، فرزند شما می‌تواند سوار هواپیما شود.
هر چند وقت یکبار به فرزندتان شیر یا آب بدهید تا به دلیل خشکی هوای داخل هواپیما، آب بدنش کم نشود.
فراموش نکنید در ارتفاعات، فرزندتان دچار گرفتگی گوش می‌شود که دردناک است. برای از بین بردن این حالت، به وی مقداری شیر یا آب بدهید.
اگر فرزندتان کمتر از دو سال سن دارد، او را در بغل نگه دارید و کمربند ایمنی مخصوص را ببندید.
اگر با قطار سفر می‌کنید ‍
قطار در مقایسه با اتومبیل وسیله راحت‌تری است. اگر کودک شما کمتر از سه ماه سن دارد، حتما در روز سفر کنید، اما اگر بزرگ‌تر است، شب را برای سفر انتخاب کنید.
فرزندتان را روی صندلی طرف راهرو بنشانید و از نشاندن او کنار پنجره خودداری کنید. اگر هوا سرد است، خوب او را بپوشانید و از لباس‌هایی استفاده کنید که زیپ یا دکمه‌دارند و راحت قابل باز و بسته‌شدن هستند. جوراب و کفش هم حتما پای او کنید، اما اگر هوا گرم است، می‌توانید برایش از لباس راحتی استفاده کنید.
چطور با نوزادتان سفر کنید؟ (1)
چطور با نوزادتان سفر کنید؟ (1)

امید رجبی پور کشایه

امید رجبی پور کشایه ﺳﻪشنبه 21 مهر 94 - 22:15

افرین

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]