شش خوراکی که نباید در یونان از دست بدهید (1)

شش خوراکی که نباید در یونان از دست بدهید (1)

غذاهای گوشتی
جایرو در تمامی شهرهای جهان یافت می‌شود، اما تجربه‌ی خوردن همین غذا در یونان بسیار متفاوت خواهد بود. تفاوت اول این است که در بسیاری از رستوران‌های یونان تکه‌های اصلی گوشت را به سیخ می‌کشند و نه نوع فرآوری شده، چرخ شده و از پیش آماده که در دیگر رستورانها دیده می‌شود. به شکل ستنی این گوشت ترکیبی از گوشت گوسفند و خوک است، اما امروزه ترکیب جایرو با گوشت گوساله و جوجه طرفداران بیشتری دارد. گوشت جایرو با نمک، فلفل، پاپریکا و گاهی یک یا دو ادویه‌ی دیگر طعم‌دار شده سپس تا رسیدن به ظاهری طلایی-قهوی و بافت درونی آبدار روی گریل کباب می‌شود. سبک اصلی خوردن جایرو به صورت ساندویچی است که با هر مخلوط ممکنی پر می‌شود: پیاز، گوجه، تساتسیکی (سسی غلیظ تهیه شده از ماست و خیار با طعم سیر)، و سیب‌زمینی سرخ شده از ترکیبات اصلی این ساندویچ هستند که در اغلب دیگر مکان‌ها غیر از یونان به چشم نمی‌خورند.
سوپ آگولِمونو به عنوان یک غذای گوشتی شناخته می‌شود چرا که وعده‌ای مقوی از برنج و جوجه است که همراه با آب گوشت طعم‌دار سرو می‌شود. این غذا که طعم منحصر به فرد آن با عطر لیمو و زرده‌ی هم‌زده‌ی تخم مرغ تکمیل می‌شود ترکیبی دارد که باعث شده یک وعده غذایی مستقل در نظر گرفته شود. معمولاً در طرز تهیه اصلی این غذا فقط نمک و فلفل به عنوان ادویه مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ اما اگر آگولمونو به درستی تهیه شود از شدت عطر و طعم بی‌نظیر ایجاد شده با ترکیب همین مواد ساده شگفت‌زده خواهید شد.
استیفادو خوراکی عمدتا تهیه شده از پیاز است که با مقداری گوشت قرمز یا ماهی همراه می‌شود. معمولا در این غذا پیاز سفید صدفی به همراه ترکیبی غلیظ از آب گوشت و گوجه استفاده می‌شود که با نمک، آبجو، سبزیجات، برگ بو و چوب دارچین طعم دار شده است. سپس برای ترد شدن گوشت یا ماهی در این ترکیب، غذا یا روی اجاق و یا در فر قرار داده شده و معمولا با ریختن روی سیب‌زمینی‌های کبابی سرو می‌شود. همچنین این غذا روی برنج یا اروزو (ماکارونی‌های ریز شبیه برنج) ریخته می‎شود.
شش خوراکی که نباید در یونان از دست بدهید (1)
شش خوراکی که نباید در یونان از دست بدهید (1)

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]