آشنایی با سومین شهر بزرگ بلغارستان

آشنایی با سومین شهر بزرگ بلغارستان

وارنا پس از سوفیا و پلوودیو سومین شهر بزرگ بلغارستان است. این شهر بر کرانه دریای سیاه در نزدیکی دریاچه وارنا واقع شده و بندر مهمی در بخش شرقی بلغارستان به شمار می‌رود. این شهر در 470 کیلومتری شمال شرقی صوفیه قرار دارد و شهرهای مهم اطراف دوبریخ، شومن و بورگاس هستند.
وارنا، یکی از شهرهای بندری و زیبای کشور بلغارستان است و با 350 هزار نفر جمعیت، بر کرانه دریای سیاه در نزدیکی دریاچه وارنا واقع شده و بندر مهمی در بخش شرقی بلغارستان به شمار می‌رود. وارنا یکی از شهرهای فعال و در حال توسعه بلغارستان دارای جاده‌های ارتباطی خوب، هوای عالی و حمل و نقل دریایی و راه آهن است. یک خط قایق برقی که به وسیله سیم از این طرف رودخانه به آن طرف رودخانه می‌رود نیز در وارنا وجود دارد.
این شهر سومین مرکز بزرگ صنعتی بلغارستان است و در صنعت کشتیرانی، کشتی سازی و تعمیرات کشتی فعال است. وارنا به عنوان یک تفریحگاه ساحلی دریایی، شهرت بین المللی دارد. هر ساله بیش از هزاران نفر از اهالی بلغارستان و دیگر کشورها، تعطیلات خود را در سواحل زیبای شن‌های طلایی golden sands و النا می‌گذرانند.
حداکثر دمای این شهر به 31 درجه در ماه مرداد می‌رسد. در مجموع وارنا یک منطقه اروپایی با جاذبه‌های تفریحی توریستی خوب بوده که با توجه به واقع شدن در اروپای شرقی نرخ ارزانی دارد. هوا در وارنا از نیمه شهریور کمی رو به سردی می‌رود و بهترین ماه برای سفر به وارنا تیر و نیمه مرداد است.
سرزمین ماسه‌های طلایی که به واقع مروارید سواحل دریای سیاه محسوب می‌شود به لطف پوشش گیاهی بی نظیر و سواحل نیلگون و وجود ماسه‌های طلای رنگ، سالانه میزبان گردشگران بسیاری از سرتاسر جهان است. وجود امکانات مدرن تفریحی، هتل‌های لوکس و منحصر به فرد در قلب جنگل و کنار ساحل تابلوی بی نظیری از یک منطقه توریستی به وجود می‌آورد و هر فردی در هر سنی از کودکان تا سالخوردگان می‌توانند از یک سفر خاطره انگیز و عالی برخوردار شوند.
مجتمع ماسه‌های طلایی، مروارید‌های آرمیده در میان انبوهی از تپه‌های جنگلی و ماسه‌های سفید و طلایی و آب‌های زلال آبی، انعکاسی از بهشت روی وسیع‌ترین ساحل شمال وارنا است. چشمه‌های آب درمانی گلدن سندز بارها جایزه معروف پرچم بین المللی را از محیط زیست دریافت کرده است.
آشنایی با  سومین شهر بزرگ بلغارستان
آشنایی با  سومین شهر بزرگ بلغارستان
آشنایی با  سومین شهر بزرگ بلغارستان

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]