5 دلیل برای تحصیل در نروژ

5 دلیل برای تحصیل در نروژ

تجربه تحصیل در نروژ از جالب ترین و غنی ترین تجربه ها ست. شهرها دارای زیبایی بسیار و چشم اندازهای طبیعی بی نظیر هستند. چه در شهر های کوچک تحصیل کنید چه در شهر های بزرگ، جامعه ای ساکت و آرام را خواهید دید که از شرایط زندگی خوب و فرصت های شغلی جالب برای آزمایش مهارت های جدید خود برخوردار هستید. و از همه بهتر، تحصیلات عالیه در نروژ رایگان است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جذابیت های نروژ و چند مورد برای کمک به شما در انتخاب صحیح، به ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

5 دلیل برای تحصیل در نروژ
  1. طبیعت نروژ شگفت انگیز است و مردم نروژ می خواهند آن را به همین شکل حفظ کنند: از آبدره های کاملاً شفاف تا قله های یخ گرفته و نورهای شمالی، محیط طبیعی نروژ چیزی کم از حماسه ندارد. تعجبی ندارد که مردم در آخر هفته به طور دسته جمعی به کابین ها و استراحتگاه های اسکی عزیمت می کنند. با جمعیتی بالغ بر 5.4 میلیون نفر، همیشه فضا برای  گردش و هوا برای تنفس وجود دارد. اسکی صحرانوردی یک ورزش ملی است که ورزش، هیجان و گشت و گذار را در یکجا ترکیب می کند. نروژ به دلیل نگرش های مترقی خود در زمینه حفاظت از محیط زیست مشهور شده است. این کشور در استفاده از اتومبیل های الکتریکی رهبر جهانی است و بیش از 95٪ برق این کشور از طریق برق آبی تأمین می شود. بسیاری از مشاغل و دانشگاه ها اصول قابل تحسین ثابتی را رعایت می کنند. با این حال، بسیاری از این کارهای خوب فقط خسارت های زیست محیطی صنایع نفت، گاز و ماهیگیری کشور را خنثی می کند، بنابراین مهندسان و کارآفرینان مشکلات زیادی برای حل کردن دارند.
  1. مکانی امن برای تحصیل: میزان جرم و جنایت در نروژ بسیار بسیار پایین است. با توجه به تفاوت چشمگیر در اندازه جمعیت، ایالات متحده ده برابر زندانی و هشت برابر قتل در سال دارد. دلایل زیادی برای این رویداد وجود دارد، اما شما می توانید رد آن را تا جایی که فرهنگ با سیاست رو در رو  می شود دنبال کنید. نروژ به عنوان یک سوسیال دمکراسی اداره می شود. جدا از هر چیز دیگری، این بدان معنی ست که توزیع ثروت ( نروژ یک کشور ثروتمند است ) بسیار عادلانه تر از برخی دیگر از کشورهاست. از همه مهمتر، مسئولیت های اجتماعی به صورت جمعی است، بنابراین برای بسیاری از افراد یک جرم به عنوان مسئولیتی به عهده جامعه شناخته می شود نه یک فرد.  هدف این است که زندانیان را به جای مجازات کردن، بازپروری کنند؛ البته ماهیت این توانبخشی حتی در میان مردم خیرخواه نروژ نیز مورد اختلاف است. پس احتمالا ً شما در دوران دانشجویی خود در این کشور هیچ جرم و جنایتی را تجربه نخواهید کرد.
  1. تحصیلات رایگان: مزیت دیگر کشوری که به جای سود برای مردم اداره می شود این است که وزارت آموزش و تحقیقات بیشتر موسسات آموزش عالی را تأمین مالی می کند. دانشجویان ( از جمله دانشجویان بین المللی ) مجبور به پرداخت هزینه نیستند (تحصیل رایگان در نروژ )مگر اینکه در یک دانشگاه خصوصی تحصیل کنند. حتی در آن صورت، اگر از خارج از کشور بیایید، هزینه ها به صورت قابل توجهی کم است. برای پوشش دسترسی به برخی امکانات مجبور هستید هر ترم هزینه ای به اتحادیه دانشجویی بپردازید (حدود قیمت یک کتاب درسی)، اما در مقایسه با شهریه های معمولی چیزی نیست. نکته مهم در اینجا این است که نروژ مکانی گران قیمت برای زندگی است. غذا و الکل گران است و هزینه های غیرمنتظره مانند سواری تاکسی اضطراری می تواند آسیب جدی به بودجه هفتگی شما وارد کند. روی دیگر این سکه این است که اگر شما انرژی لازم برای انجام کار های پاره وقت را داشته باشید، دستمزد شما نیز مبلغ قابل توجهی ست.
5 دلیل برای تحصیل در نروژ
  1. سطح بالای زبان انگلیسی: بیشتر مردم نروژ، به ویژه نسل های جوان، انگلیسی روان صحبت می کنند. نروژ اخیراً به مقام سوم در شاخص مهارت زبان انگلیسی رسیده است. البته، یادگیری زبان نروژی به شما کمک می کند، به خصوص اگر قصد مهاجرت به نروژ یا معاشرت با گروه هایی از مردم نروژ را دارید. خوشبختانه یادگیری این زبان نسبتاً آسان است، به ویژه اگر انگلیسی یا زبان دیگری مانند آلمانی را به خوبی بلد باشید.
  1. جامعه مداری: برای تازه واردانی که عادت دارند با تکان دادن سر با همسایگان خود سلام و احوالپرسی کنند، مدتی طول می کشد تا با فرهنگ اسکاندیناوی "خودتان را برای خودتان نگه دارید" هماهنگ شوند و به ندرت می توان گفتگوهای کوچک با غریبه ها را انجام داد. پس از این که با برخی از مردم نروژ آشنا شدید، متوجه می شوید که آن ها دارای شوخ طبعی هوشمندانه ای هستند.  نروژ از اقتصادی پایدار برخوردار است که بر پایه ثروت های طبیعی خود بنا شده و بیشتر سطوح جامعه از این ثروت بهره می برند. بیکاری کم، دستمزد زیاد و سیستم رفاهی بسیار سخاوتمندی دارند. واحد پول کرون ممکن است در حال حاضر ضعیف باشد، اما اقتصاد این کشور  در مقایسه با سایر اقتصادهای پیشرفته به خوبی در حال گسترش است. در نتیجه، سطح زندگی بالا است و چشم انداز فارغ التحصیلان امیدوار کننده است.
5 دلیل برای تحصیل در نروژ

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]