متفاوت‌ترین پارک تهران

متفاوت‌ترین پارک تهران

پارک بازیافت در محله علی اباد بالاتر از بزرگراه آزادگان و به عبارتی ضلع جنوب پارک خزانه در منطقه 12 شهرداری تهران قرار دارد .در این بوستان تندیس‌های حیوانات با پسماندهای خشک و زباله‌های دور ریختنی ساخته شده اند.بوستان بازیافت حاصل از مواد و وسایل دور ریختنی است .این بوستان به منظور آشنایی هر چه بیشتر شهروندان با مفاهیم علمی و کاربردی بازیافت در نظر گرفته شد تا بیش از پیش به استفاده بهینه از پسماندها توجه کرده و این فرهنگ در جامعه به شکل مناسبی نهادینه شود. ابتکار واصل در احداث بوستان بازیافت، استفاده از لوازم قابل احیا و بازیافتی بوده که در طراحی و ساخت آن استفاده شده است.
بر همین اساس و بطور موردی می‌توان به ساخت نیمکتها و حتی گلدانها در گوشه و کنار این بوستان اشاره کرد که از لاستیک‌های فرسوده انواع خودروها استفاده شده است.علاوه بر این شهروندان فعال و خلاق با نبوغ و استعداد خود از آهن آلات و سایر فلزات و . . .، اشکال و مجسمه‌های حجمی ساخته اند و به عنوان تزیین کننده بوستان در نقاط مختلف آن نصب شده است.
طرح پارک بازیافت با استفاده از تجربه‌های جهانی در مورد بازیافت شکل گرفته است اما این پارک با این شکل برای اولین بار است که در ایران ساخته شده است.این مکان با توجه به ایده جدید و نو و زیبایی خاص و منحصربه فردش مکانی جذاب و خاطره انگیز را برای بازدید کنندگان و استفاده کنندگان فراهم نموده است .
متفاوت‌ترین پارک تهران
متفاوت‌ترین پارک تهران
متفاوت‌ترین پارک تهران
متفاوت‌ترین پارک تهران
متفاوت‌ترین پارک تهران

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]