مرگبارترین جاده‌های جهان

مرگبارترین جاده‌های جهان

به نقل از نشریه اکونومیست، بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، وقوع تصادف در جاده‌ها هر ساله حدود 1 میلیون و 250 هزار نفر را به کام مرگ می‌کشاند. این رقم از سال 2007 تاکنون با وجود افزایش جمعیت و تعداد وسایل نقلیه، به طور تقریبی ثابت مانده است. کشورهای فقیر بیشترین آسیب را در این خصوص متحمل شده اند. یکی از اهداف اصلی سازمان ملل، کاهش 50 درصدی میزان مرگ و میرهای جاده ای تا سال 2020 است. آمارها نشان می‌دهد تعداد مردهایی که از این طریق جان خود را از دست می‌دهند بیشتر از زنان است.
هند، نخستین کشوری است که با بیشترین آمار مرگ و میرهای جاده ای روبروست. هر ساله بیش از 200 هزار نفر در هند جان خود را در تصادفات جاده ای از دست می‌دهند. تایلند در رتبه دوم این فهرست قرار دارد و حدود سه چهارم از کشته شدگان آن کشور، افراد موتور سوار هستند.
آفریقا ناامن‌ترین مکان در تصادف‌های جاده ای محسوب می‌شود. در سال 2013، از هر 100 هزار نفر در آفریقا 26.9 نفر جان خود را از این طریق از دست دادند. این آمار در اروپا 9.3 نفر بود. این در حالی است که سطح ایمنی آفریقا از سال 2007 تاکنون بدتر نیز شده است. از میان 10 کشوری که بیشترین میزان مرگ و میر جاده ای را دارند، 8 کشور آن در آفریقا واقع شده است. تنها خودروهای مصر با استانداردهای بین المللی مطابقت دارند.
سازمان بهداشت جهانی راهکارهایی را برای کاهش تصادفات رانندگی پیشنهاد کرده است. از جمله این راهکارها می‌توان به کنترل سرعت در مناطق غیرشهری، استفاده نکردن از نوشیدنی‌های الکلی پیش از رانندگی، استفاده از کلاه ایمنی و بستن کمربند ایمنی اشاره کرد.
نقطه‌های قرمز: آفریقا
نقطه‌های آبی: آمریکا
نقطه‌های سبز: شرق مدیترانه
نقطه‌های بنفش: اروپا
نقطه‌های نارنجی: جنوب شرق آسیا
نقطه‌های زرد: غرب اقیانوس آرام
مرگبارترین جاده‌های جهان

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]