بی‌نظیرترین شگفتی‌های طبیعت در کانادا (1)

بی‌نظیرترین شگفتی‌های طبیعت در کانادا (1)

پارک آلگون کوئین (Algonquin Park)
آلگون کوئین از زیباترین پارک‌های کشور کانادا است. این پارک عظیم استانی، بزرگ‌تر از کل جزیره‌ی پرنس ادوارد است و منزلگاهی برای خوش‌منظره‌ترین مسیرهای قایق‌رانی، پیاده‌‌روی و دوچرخه‌سواری کوهستان است. این پارک همچنین اردوگاه و محل ماهی‌گیری مشهوری برای ماجراجویان است.
پارک آلگون کوئین، منطقه‌ای ناهموار روی صخره‌ی کانادین شیلد (Canadian Shield) در غرب اوتاوا است. این منطقه به خاطر دریاچه‌ها، صخره‌ها و مناظر جنگلی فراوان خود، شهرت دارد. آلگون کوئین همچنین زیستگاه برخی از گونه‌های حیوانات همچون گوزن شمالی (موس یا کاریبو)، گوزن، سگ آبی و خرس سیاه است.
در پارک چادر بزنید و در مسیرهای طبیعی پیاده‌روی کنید یا در کنار دریاچه دراز بکشید و از دیدن حیات وحش لذت ببرید.
دریاچه‌ی لیتل مانیتو (Little Manitou)
کانادا دریاچه‌ای مشابه دریای مرده (یا دریای نمک واقع در غرب اردن. از آنجا که هیچ جانور یا گیاهی به طور دائمی در این دریا زندگی نمی‌کند، به این نام مشهور است) دارد که در قلب ساسکاچوان نهفته است.
دریاچه‌ی لیتل مانیتو (Little Manitou) که توسط سرخ‌پوست‌ها، «روح بزرگ» نام‌گذاری شده، به خاطر آب‌های سرشار از مواد معدنی خود معروف است و افرادی که قصد شنا کردن داشته باشند به راحتی در سطح آب شناور می‌شوند. این دریاچه‌ی نمکی تقریبا به اندازه‌ی نصف دریای مرده مواد معدنی دارد.
در آب‌های این منطقه پارو بزنید یا از شناور بودن در آب‌های آرامش‌بخش آن جا لذت ببرید.
روستاهای کوچک توریستی واتروس (Watrous) و مانیتو بیچ (Manitou Beach)، استراحتگاه و اردوگاه مناسبی برای بازدیدکنندگان دارد.
کاتدرال گِرو (Cathedral Grove)
ساکنین بریتیش کلمبیا نسبت به «درخت بزرگ» ذهنیتی کاملا متفاوت دارند. درخت‌های ماموت عظیم‌الجثه، سکویا و صنوبر داگلاس در بریتیش کلمبیا با همه‌ی پدید‌ه‌های طبیعی کانادا متفاوت هستند و تا حدود ۱۰۰ متر ارتفاع دارند و با دیدن آن‌ها، بلندترین درخت‌هایی که تاکنون دیده‌اید کوتاه به نظر می‌رسند.
یکی از قدیمی‌ترین جنگل‌های منطقه در کاتدرال گرو (Cathedral Grove) واقع است که درختان صنوبر داگلاس در آن جا بیش از ۸۰۰ سال عمر دارند.
از این جنگل عظیم‌الجثه‌ی باستانی بازدید کنید، بر یکی از کهن‌ترین درخت‌های آن تکیه دهید و به عظمت آن جا خیره شوید. از طریق بزرگراه کنار نانایمو (Nanaimo) در بریتیش کلمبیا می‌توانید به راحتی به جنگل کاتدرال گرو دسترسی داشته باشید.
شفق شمالی (شفق قطبی)
شما نیز احتمالا عکس‌هایی تماشایی از شفق شمالی دیده‌اید، ولی آیا تا به حال از نزدیک چنین پدیده‌ی فوق‌العاده‌ای را نظاره کرده‌اید؟
چندین مکان در کشور کانادا وجود دارد که شما می‌توانید این نمایش نور را که از طریق تابش آفتاب در تعامل با میدان مغناطیسی زمین شکل می‌گیرد در آنجا مشاهده کنید.
پیشنهاد می‌کنیم به سمت شمال روانه شوید، برای اینکه دید بهتری از افق برای عکاسی داشته باشید، از منبع نور دور شوید. آسمان را در شبی صاف نظاره کنید. پارک‌های استانی در آلبرتا، ساسکاچوان و بریتیش کلمبیا (B.C.) مقاصد اصلی برای این کار هستند. یلونایف (Yellowknife) در خطه‌ی شمال غربی به عنوان یکی از بهترین مقاصد برای مشاهده‌ی این نورها است.
سواحل رِد سَند (Red Sand)
در سواحل خوش‌منظره‌ی جزیره‌ی پرنس ادوارد قدم بزنید تا پاهایتان در شن‌های قرمز رنگ فرو رفته و از مشاهد‌ه‌ی برخورد موج‌های خروشان اقیانوس اطلس به سواحل مسی کوچک‌ترین استان کانادا لذت ببرید.
سواحل رد سند (Red Sand)، رنگ قرمز خود را از صخره‌های ماسه سنگی کنار ساحل به ارث برده‌اند که طی میلیون‌ها سال توسط امواج فرسایش یافته‌اند.
تمام وقت خود را صرف ماندن در ساحل نکنید. جزیره‌ی پرنس ادوارد پر از زیبایی‌های طبیعی است که شامل منظره‌های اقیانوسی نفس‌گیر و برخی مناظر چوپانی می‌شود. در زمین‌های اطراف آن (که الهام‌بخش رمان Anne of Green Gables است) قدم بزنید. خاک این منطقه غنی از آهن است که کود معروفی برای سیب‌زمینی‌های جزیره‌ی ادوارد پرنسس به شمار می‌رود.
دریاچه‌ی خال‌دار (Spotted lake)
کویر اوکاناگان (Okanagan) در بریتیش کلمبیا یکی از اماکن کم‌یاب کانادا است. برای بازدید از این منطقه‌ی ماسه‌ای و بایر، به راحتی می‌توانید با ماشین از جنوب دره‌ی اوکاناگان در بریتیش کلمبیا به سمت آن جا بروید که زمان زیادی هم طول نمی‌کشد.
یکی از مناظری که باید در این کویر ببینید، دریاچه‌ی اسپاتد است که آبی مملو از مواد معدنی دارد و حالت روغنی دارد. این دریاچه حاوی نمک، منیزیم و دیگر مواد معدنی است که در سطح حوضچه‌های آن شناور است.
دریاچه‌ی اسپاتد در سرزمی
بی‌نظیرترین شگفتی‌های طبیعت در کانادا (1)
بی‌نظیرترین شگفتی‌های طبیعت در کانادا (1)
بی‌نظیرترین شگفتی‌های طبیعت در کانادا (1)
بی‌نظیرترین شگفتی‌های طبیعت در کانادا (1)
بی‌نظیرترین شگفتی‌های طبیعت در کانادا (1)

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]