صحرای سفید....

صحرای سفید....

بیابان‌ها بدون شک بسیار زیبا هستند اما داستان هایی که درباره‌ی آن‌ها گفته شده، حکایت از خطرناک بودنشان دارد. آفتاب سوزان، شن هایی که به سنگینی می‌شود بر آن‌ها گام برداشت، بی آبی، توهم و سراب و مرگ. بله، بیشتر ما از بیابان چنین تصوری داریم. اما پارک ملی ماراننسز که به یک صحرا می‌ماند، زیبایی‌های منحصری به فردی را دارا است و دریاچه‌های کوچک زلال آن، مناظری حیرت انگیز در این منطقه پدید آورده اند.
اینجا نامش بیابان است. اما نه رنگ و رویش به بیابان می‌ماند و نه آب و هوایش. اینجا یکی از زیباترین بیابان‌های دنیاست که قدم گذاشتن به خاک سفید و مرطوبش شما و هر گردشگری را شیفته می‌کند. جایی که روی نقشه با نام "بیابان سفید برزیل" مشخص شده است. بیابان سفید برزیل را می‌توان از جهاتی، بهشت بیابان گردان دانست. این صحرا، در شمال شرقی برزیل واقع شده و مساحتی برابر با 1000 کیلومتر مربع دارد. نکته جالب اینجاست که علیرغم بارش باران و وجود آب، هیچ گیاهی در اینجا نمی‌روید.
در دریاچه‌های این بیابان، ماهی هایی یافت می‌شوند که تخم هایشان توسط پرندگان دریایی به اینجا آورده شده است. این بیابان ساکنانی نیز دارد که به ماهیگیری می‌پردازند و در فصل‌های گرم و خشک، برای کار کردن در زمین‌های کشاورزی، به مناطق اطراف صحرا می‌روند. منظره‌ی شن‌های سفید و دریاچه‌های آبی رنگ، بسیار حیرت انگیز است و به راستی ارزش دیدن را دارد.
صحرای سفید....
صحرای سفید....
صحرای سفید....
صحرای سفید....

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]