شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

آبشار ویسادار در جنگل‌های پیلمبرا (pilambra) واقع در پره سر در نزدیکی رضوانشر استان گیلان واقع شده است...
مسیر دسترسی به آبشار ویسادار: از رشت باید راهی رضوانشهر شده و سپس به سمت غرب و در جاده آستارا ادامه مسیر دهید تا به پره سر برسید.
از پره سر به سمت صیقل سرا و ابویار منحرف شده و پس از آن با طی حدود ۱۳ کیلومتر به تابلوی آبشار ویسادار می‌رسید و کمی پس از آن پل روی رودخانه و آبشار در سمت چپ تنها نشانه‌های شما هستند!
تقریبا یک سوم ابتدایی این جاده روستایی آسفالته و ما بقی آن خاکی است...
تنها یک بارندگی کافی است که تردد وسیله نقیله عادی مانند سواری با مشکل جدی روبرو شود و در چند نقطه، عبور شما را بسیار دشوار کند.
حتما قبل از حرکت به سمت آبشار، پیش بینی هواشناسی را دنبال کرده و هم چنین از عدم وجود بارندگی در روزهای گذشته مطمئن شوید.
فرم لایه لایه و صخره ای دیواره‌های دو طرف رودخانه در بالا و پایین دست آبشار جلوه ای دوچندان به طبیعت آن داده است...
یک پل فلزی روبروی آبشار نصب شده است که با قرار گرفتن بر روی آن تسلط بر آبشار ممکن می‌شود.
نگاه کردن از روی پل فلزی به پایین و رودخانه خروشان پایین دست آبشار، ترس و اضطرابی همراه با هیجان را در شما به وجود خواهد آورد.
آبشار ویسادار در مسیر رودخانه لومیر ایجاد شده است و ارتفاع آن حدود ۱۵متر می‌باشد...
هر چند در زمان بازدید ما از آبشار به دلیل بارندگی روزهای گذشته، آب رودخانه گل آلود بود اما چیزی از دیدنی‌های آن کم نکرد...
هم چنین در نزدیکی ویسادار، آبشار آسیابگا بر روی رودخانه شفارود واقع شده است که راه دسترسی آن از رضوانشهر می‌باشد و البته ادامه همین جاده نیز طبق اطلاعات نقشه راه‌های استانی، به روستای ارده و آبشار آسیابگا می‌رسد.
بازدید از این آبشار را به کوهنوردانی که قصد صعود به قله سبلان را دارند و از مرکز یا شرق ایران راهی مشگین شهر می‌شوند، پیشنهاد می‌کنم چرا که با یک انحراف مسیر کوتاه و صرف زمان کمتر از ۲ ساعت یکی از آبشارهای جنگلی زیبای ایران زمین را می‌توان دید.
ساحل جنگلی گیسوم، گردنه حیران، آبشار لاتون، جنگل فندوق لو، قلعه لیسار و دیدنی‌های بسیار دیگری در این مسیر قرار گرفته است...

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

مهسا حسن نژاد

مهسا حسن نژاد شنبه 3 مرداد 94 - 08:06

جای باحالیه

سینا حسن نژاد

سینا حسن نژاد شنبه 3 مرداد 94 - 08:29

عکس آخر یه چیز دیگه است

ناصر حبیبی

ناصر حبیبی شنبه 3 مرداد 94 - 08:29

فک کردم خارجه

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]