دهکده ای رنگارنگ در ایتالیا

دهکده ای رنگارنگ در ایتالیا

بورانو دهکده کوچکی است که همانند ونیز دورتا دور آن را آب در بر گرفته و بیشتر بخاطر داشتن خانه‌های رنگارنگ معروف است. این دهکده زیبا بهشت علاقه مندان به عکاسی به شمار می‌رود چرا که با بازدید از این جزیره می‌توانند تصاویر بیشماری از خانه‌های رنگی ، قایق‌ها و دریای آرام و آبی رنگ آن بگیرند.
یکی دیگر از دلایل شهرت این دهکده تورهای ماهیگیری آن است ، از آنجایی که بیشتر ساکنین این روستا ماهیگیر بودند استانداردهای تور ماهیگیری در اینجا بالاتر از جاهای دیگر بوده و همین مساله باعث شده تا کیفیت تورهای ماهیگیری که در این محل ساخته می‌شود بالاتر باشد. این شهرت باعث بوجود آمدن موزه ای از تورها و وسایل ماهیگیری شده است. بسیاری از ساکنین این دهکده نیز به بافت تور ماهیگیری می‌پردازند.
اما شاید اصلی‌ترین مساله ای که این منطقه را برای توریست‌ها جذاب می‌کند همین خانه‌های کوچک با رنگهای شاد باشد. همانطور که گفته شد ماهیگیرها بیشترین ساکنین این منطقه را تشکیل می‌دادند آنها خانه‌های خود را طوری رنگ می‌کردند تا زمانیکه برای ماهیگیری از خانه خود دور می‌شدند از وسط دریا هم بتوانند آن را شناسایی کنند و ببینند. همین امر موجب شد تا امروزه خانه‌های این روستا هر یک رنگی مجزا و منحصر به فرد داشته باشد. قطعا با توجه به ماهیگیر بودن ساکنین این دهکده غذای اصلی و معروف این منطقه هم انواع ماهی‌ها هستند.
بورانو 7 کیلومتر از ونیز فاصله دارد و بسیاری از توریست‌ها برای رسیدن به این روستا مسیر ونیز را انتخاب می‌کنند.


دهکده ای رنگارنگ در ایتالیا
دهکده ای رنگارنگ در ایتالیا
دهکده ای رنگارنگ در ایتالیا

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]