چگونه سفری کم هزینه داشته باشیم

چگونه سفری کم هزینه داشته باشیم

بدون ماشین بروید
اگر می‌توانید، بدون ماشین به سفر بروید. مسلم است که روی صحبت مان با خانواده‌های کم جمعیت است. وگرنه سفر بدون خودروی شخصی برای خانواده‌های پرجمعیت گران در می‌آید. مگر آن که تعدادتان آنقدر زیاد باشد که بتوانید یک ون یا اتوبوس اجاره کنید و همگی با آن راهی مقصد شوید. همراه بردن خودرو برای خانواده‌های کم جمعیت به معنی سوخت بیشتر و هزینه حمل و نقل و البته دردسرهای بیشتر است در صورتی که با اتوبوس یا قطار می‌توانید خیلی راحت‌تر سفر کنید و هزینه کمتری بپردازید و خستگی رانندگی در جاده‌های شلوغ را تجربه نکنید.
هنر چانه زنی را بیاموزید!
بسیاری از فروشنده‌ها همین که ببینند شما توریست هستید قیمت‌ها را بالا می‌برند، زیرا می‌دانند در جریان قیمت‌ها نیستیم و احتمالا از چانه زدن و اعتراض خجالت می‌کشیم. فراموش نکنید قیمت فروشنده‌ها وحی منزل نیست.
دسته جمعی بروید
همیشه یک راه خوب برای کم کردن هزینه‌های سفر، دسته جمعی سفر کردن است. به این ترتیب تمام هزینه‌ها تقسیم می‌شود و البته شما این شانس را خواهید داشت تا از امکانات همراهانتان استفاده کنید. از آن مهم تر، هتل‌ها و رستوران‌ها و موسسات حمل و نقل تخفیف‌های ویژه ای برای جمعیت‌ها در نظر می‌گیرند که می‌توانید از آن بهره ببرید و به این ترتیب هزینه سفرتان را کاهش دهید.
زودتر به فکر تور باشید
اگر می‌خواهید به سفر بروید، بودجه محدودی دارید و در ضمن حوصله جستجو و بلیت گرفتن را ندارید و حتی تنها هستید، می‌توانید یک تور داخلی چند روزه مطمئن پیدا و ثبت نام کنید و چمدانتان را ببندید و به سفر بروید.
مسافرخانه‌های ارزان قیمت را نیز در نظر بگیرید.
یکی از اصلی‌ترین و پر هزینه‌ترین دغدغه‌های سفر جای خواب و استراحت است. شاید فکر کنید مسافرخانه‌ها مکان‌های شلوغ، کثیف و محقر هستند و یا از امنیت کافی برخوردار نیستند. اما این ذهنیت را فراموش کنید. حتی مسافرخانه‌ها هم امروزه پیشرفت کرده و فضای مطلبوبتری دارند.
اگر فصل مدارس نباشد و بخصوص در تابستان، اتاق‌ها و خوابگاه‌های بسیاری مدارس و دانشگاه‌ها با هزینه بسیار پایین اجاره داده می‌شود.
مجهز بروید
بیشتر مردم به دلیل حساب و کتاب‌های اقتصادی، ترجیح می‌دهند وسایل اولیه و مورد نیاز را با خود همراه ببرند تا در مقصد یا بین راه مجبور به خرید کالاهای مورد نیازشان با قیمتی بالاتر نباشند. در این صورت به همه افراد پیشنهاد می‌شود کالاهایی سبک و ساده را برای سفر همراه داشته باشند؛ مثلا ظرف‌های سبک‌تر که حجم کمتری اشغال می‌کنند یا موادغذایی کنسروی که تهیه و آماده کردن آنها در سفر ساده باشد. ضمن اینکه در چند روز سفر باید از دیدن مکان‌های جدید لذت برد و خیلی در قید و بند خورد و خوراک نبود. مثلا می‌توان وعده‌های غذایی را کمتر و محدود به خوراکی هایی سبک و سالم مانند نان و پنیر، سیب زمینی پخته یا سایر غذاهای ساده کرد. به این ترتیب، نیاز به رفتن به رستوران و پرداخت هزینه‌های سنگین و گاهی هم مصرف غذاهای ناسالم از بین می‌رود و سفر کمی ساده‌تر می‌شود.
برخی از افراد هم در ایام تعطیل به منزل اقوام و دوستان خود در شهرهای دیگر می‌روند و برای اینکه زحمت کمتری به آنها بدهند، مقداری از وسایل مورد نیاز را با خود همراه می‌برند. البته توصیه می‌شود از آنجا که هر خانواده ای برای ایام تعطیل خود برنامه ای دارد، هرگز سرزده به منزل اقوام و دوستان خود در شهرهای دیگر نروید و آنها را در تنگنا قرار ندهید. اگر قرار است عید را در خانه آشناهایتان بگذرانید، حتما با دعوت قبلی این کار را انجام دهید زیرا در غیر این صورت اسباب دردسر و ناراحتی آنها را در تعطیلات فراهم کرده اید.
از غذا خوردن در مناطق توریستی اجتناب کنید.
غذا خوردن حتی یک خیابان بالاتر از محدوده‌های توریستی می‌تواند بسیار ارزانتر و حتی سالم‌تر تمام شود. فقط ممکن است برای صحبت کردن به مشکل بر بخورید ولی مطمئنا از پس آن بر خواهید آمد.
از فروشگاه‌های مواد غذایی خرید کنید
یکی از اصلی‌ترین عوامل افزایش هزینه‌های سفر، غذا خوردن در رستوران‌ها است. می‌توانید غذاهای تازه و خوشمزه، را با هزینه ای بسیار کمتر از فروشگاه‌های مواد غذایی، نانوایی و بقالی خریداری کنید. اگر برنامه پیک نیک بگذارید، کمتر حس قناعت کردن به شما می‌دهد و می‌تواند به یک تجربه بیادماندنی تبدیل شود.
بچه‌ها را توجیه کنید
اگر فرزندانتان به سن و سالی رسیده اند که متوجه موقعیت زندگی شما می‌شوند برای آنها توضیح دهید که می‌خواهید به مسافرت بروید اما نمی‌توانید مثل همیشه خرج اضافه داشته باشید. حتی با آنها در میان بگذارید که ترجیح می‌دهند به مسافرت بیایند یا همین بودجه را خرج کنند. در مورد گروه سنی خردسالان
چگونه سفری کم هزینه داشته باشیم
چگونه سفری کم هزینه داشته باشیم

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]