با جاذبه‌های پاییزی ایران آشنا شوید

با جاذبه‌های پاییزی ایران آشنا شوید

دریاچه جنگلی چورت در شمال شرقی مازندران
دریاچه چورت با وسعت دو و نیم هکتار در استان مازندران قرار دارد . این دریاچه به دلیل زمین لرزه ای در 70 سال پیش و بسته شدن مسیر چشمه ای که در کنار دریاچه قرار دارد ایجاد شده است . در کنار این دریاچه طبیعت زیبایی از درختان پاییزی وجود دارد و مناظر حیرت انگیزی ایجاد کرده است . در فصل پاییز سری به این دریاچه بزنید و حتما تماشای چشمه‌های رسوبی زیبای باداب سورت را فراموش نکنید .
نایبند یا ماسوله کویر در جنوب شرق طبس
نایبند یا ماسوله کویر از جمله مناطقی است که هر جهانگردی از این منطقه بازدید کرده است . نایند در جنوب شرق طبس قرار دارد و بر دامنه کوهستان قرار دارد و بر دشت هایی با چشم انداز بی نظیر مشرف است . حتما در فصل پاییز سری به این نگین کویری بزیند و از طبس و جاذبه‌های نادر آن دیدن کنید .
جنگل‌ها و آبشارهای گلستان در فصل پاییز
این مناظر زیبای پاییزی مربوط به جنگل‌های گلستان و گرگان است که برای تهرانی‌ها ناشناخته است . جنگل‌های هزار رنگ پاییزی گلستان و آبشارهای پلکانی زیبا که در حال تخریب است از جمله جاذبه‌های فصل پاییز در این استان می‌باشد که نباید تماشای آن را از دست بدهید . اگر برای تماشای جنگل‌های پاییزی به گلستان و گرگان رفتید حتما سری به بندر ترکمن ، آشوراده و قبرستان خالد نبی هم بزنید .
تماشای دریاچه نمک
از تماشای چند ضلعی‌های منحصر به فرد دریاچه نمک پشیمان نخواهید شد . خیلی از مردم دریاچه حوض سلطان را که در کنار اتوبان قم تشکیل شده است به اشتباه دریاچه نمک می‌دانند در حالیکه دریاچه نمک در جوار کویر مرنجاب و ریگ جن در نزدیکی کاشان قرار دارد . این دریاچه با عرض 80 کیلومتر و طول 30 کیلومتر در بیشتر روزهای سال خشک است و روی نقشه ایران به صورت لکه ای سفید در مرکز دیده می‌شود . این دریاچه از رسوب لایه‌های نمک روی هم تشکیل شده که 5 تا 54 متر عمق دارد . پاییز بهترین زمان برای تماشای کویر و مشاهده این دریاچه منحصر به فرد است .
کویر ورزنه با زیباترین آسمان شب
در کویر ورزنه اشکال متفاوت تپه‌های شنی که از فرسایش باد شکل گرفته اند دیده می‌شود و زیباترین تابلوهای طبیعت را به شما نمایش می‌دهد . سکوت کویر و استراحت در طبیعتی بدون دستکاری بشر و هیجان تماشای آسمان شب از مزایای سفر به کویر ورزنه می‌باشد . این کویر تا اصفهان 100 کیلومتر فاصله دارد و وسعت تپه‌های شنی آن 17000 هکتار است .
با جاذبه‌های پاییزی ایران آشنا شوید
با جاذبه‌های پاییزی ایران آشنا شوید
با جاذبه‌های پاییزی ایران آشنا شوید
با جاذبه‌های پاییزی ایران آشنا شوید
با جاذبه‌های پاییزی ایران آشنا شوید

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]