شهری برای سفر به گذشته

شهری برای سفر به گذشته

یلیسبون پایتخت کشور پرتغال یکی از قدیمی‌ترین شهرهای دنیاست. تاریخ‌شناسان عمر این شهر را حدود سه هزار و ۱۲۵ سال تخمین می‌زنند. این عکس‌ها نگاهی است از دریچه دوربین یک توریست به قدیمی‌ترین بخش‌های شهر.
گشت‌و‌گذار در بخش‌های قدیمی شهر با ترم یا خودروی برقی شماره ۲۸ از جذاب‌ترین جاذبه‌های توریستی شهر لیسبون است. این ترم از سال ۱۹۲۸ تا امروز کار می‌کند و از سمبل‌های مهم شهر محسوب می‌شود.
در ترم ۲۸ فقط اگر کسی خوش شانس باشد جایی برای نشستن کنار پنجره پیدا می‌کند چرا که همیشه پر است از توریست‌ها.
"آلفاما" معروف‌ترین محله قدیمی شهر است که عمر بعضی ساختمان‌های آن به چند صدسال می‌رسد.
در بین کوچه پس کوچه‌های باریک و قدیمی شهر بوتیک‌های کوچک بسیاری وجود دارند.
در یکی از این بوتیک‌ها هنرمندی با اشیای قدیمی کیف، چمدان، زیورآلات و یا حتی لباس می‌سازد. البته این هنری است که به تازگی در بسیاری از شهرهای دنیا رونق گرفته و بسیاری از صنعتگران از اشیای قدیمی به عنوان مواد اولیه برای ساخت وسایل جدید استفاده می‌کنند.
در محله‌های قدیمی شهر برای رسیدن از نقطه‌ای به نقطه‌ای دیگر باید از صدها پله بالا و پایین رفت.
رودخانه تاقوس در شهر لیسبون جریان دارد.
لیسبون پر است از آثار باستانی؛ مجسمه‌ها و بناها شهر را به یک موزه بزرگ تبدیل می‌کنند.
یکی دیگر از نشانه‌های شهر نقاشی‌های دیواری آن است. کمتر محله‌ای در لیسبون پیدا می‌شود که دیوارهایش با هنر مردمی رنگین نشده باشد. در یکی از خیابان‌های قدیمی شهر نقاشی سیمای همه ساکنان محله را نقاشی کرده و در کنار در ورودی آویخته است.
"پاستل دناتا" شیرینی محبوب پرتغالی‌هاست که در همه جا پیدا می‌شود اما بهترین نوع آن را می‌توان در کافه "بلم" پیدا کرد. این کافه که در سال ۱۸۳۷ افتتاح شده از دیگر جاهایی است که توریست‌ها حتما به آن سر می‌زنند. مجسمه یادبودی در کنار رود تاقوس که یادآور دوران کشف‌های دریایی قاره آمریکا و آفریقا است.
شهری برای سفر به گذشته
شهری برای سفر به گذشته
شهری برای سفر به گذشته
شهری برای سفر به گذشته

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]