شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

کوش آداسی یکی از زیباترین و معروف‌ترین شهرهای تفریحی و گردشی ترکیه است که در خلیج زیبایی در دریای اژه ترکیه قرار دارد و به معنای "جزیره پرنده" است. این شهر کوچک و زیبا سالانه هزاران گردشگر از سراسر دنیا را به خود دعوت می‌کند.

کوش آداسی یکی از زیباترین و معروف‌ترین شهرهای تفریحی و گردشی ترکیه است. این شهر ساحلی در خلیج زیبایی در دریای اژه ترکیه قرار دارد و به معنای "جزیره پرنده" است. این شهر کوچک و زیبا سالانه هزاران گردشگر از سراسر دنیا را به سواحل شنی خود دعوت می‌کند.
300 روز از سال هوای آفتابی دارد و آب‌های زلال و آبی دریای اژه، شب‌های زنده و رستوران‌های کباب و ماهی، فروشگاه‌ها و مراکز خرید، بناهای تاریخی و ... از جاذبه‌های آن هستند. از این شهر می‌توانید به راحتی به مناطق توریستی دیگر ترکیه همچون پاموک کاله، میلتوس، پرگاموم و غیره سفر کنید. در زیر به چند جاذبه عمده کوش آداسی اشاره می‌کنیم.

1. اِفِسوس

تاریخچه افسوس به 3000 سال قبل از میلاد برمی گردد. این مکان یکی از زیباترین شهرهای باستانی در دنیا و مرکز زیارتی سیبل اول و سپس آرتمیس و سپس مریم مقدس بوده است. همچنین زادگاه فیلسوف هراکلیتوس بوده است. در بازدید از این مکان می‌توانید از باسیلیک سنت جان، خانه مریم مقدس و معبد آرتمیس هم دیدن کنید.

2. گردش با قایق

آب‌های آبی مدیترانه، دریای اژه، دریای مرمر و دریای سیاه شمال و جنوب و غرب ترکیه را احاطه کرده اند و گنجینه ای از خلیج‌های کوچک و شاخابه‌ها و سواحل ایجاد کرده اند که ناخداها می‌توانند هر شب یکی از آنها را انتخاب کنند و در آنها لنگر بگیرند. خلیج کوش آداسی به بازدیدکنندگان فرصت خوبی برای قایق سواری، شنا و استراحت می‌دهد.

این خلیج آنقدر جاذبه‌های طبیعی دارد که می‌توانید تمام تعطیلات خود را صرف کشف کردن آنها کنید. می‌توانید با قایق‌های تفریحی از مرکز کوش آداسی تا آب‌های نیلگون دریای اژه بروید. تور‌های قایق سواری صبح‌ها مسافرین را سوار می‌کنندو تا بعد از ظهر شما را در خلیج‌های کوچک و بزرگ می‌گردانند.

3. ازمیر

ازمیر شهر مدرنی است و سومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول و آنکارا (پایتخت ترکیه) است. در این شهر موزه باستان شناسی می‌توانند علاقمندان به بناهای تاریخی را جذب کند. در کوناک، مراکز خرید فراوان و بازارهایی با خانه‌های عثمانی زیبا و بناهای تاریخی وجود دارد که به عنوان کافی شاپ و رستوران از آنها استفاده می‌شود. از کوش آداسی اتوبوس‌های خطی هر نیم ساعت یک بار به سمت ازمیر حرکت می‌کنند. از کوش آداسی تا ازمیر یک ساعت و ربع راه است. اگر با وسیله شخصی به ازمیر می‌روید حتماً نقشه به همراه داشته باشید.

4. پارک‌های آبی

در کوش آداسی 3 پارک آبی وجود دارد. دو تا از آنها در میان بزرگ‌ترین پارک‌های آبی اروپا قرار دارند. پارک آدالند (adaland) در 4 کیلومتری و آکوا فانتزی (aquafantasy) در 6 کیلومتری کوش آداسی قرار دارند و لانگ بیچ آکواریزورت (longbeach aquaresort) در 5 کیلومتری جنوب کوش آداسی واقع شده است و به اندازه دوتای دیگر بزرگ نیست.

دو پارک آخری در واقع هتل هایی هستند که پارک آبی هم دارند، در حالیکه آدالند فقط پارک آبی است. در کوش آداسی، رفتن به پارک آبی چیزی است که نباید از دست بدهید. برای رفتن به پارک‌های آبی اتوبوس‌های خطی رایگان وجود دارد. در آدالند، نمایش دلفین‌ها هم وجود دارد. پارک‌های آبی از ساعت 9 صبح تا 6 بعداز ظهر باز هستند.

5. مبارزه شترها
جشنواره مبارزه شترهای سلجوک هر سال معمولاً حوالی روز یکشنبه پانزدهم ماه دسامبر یا ژانویه برگزار می‌شود. این جشنواره با فصل زاد و ولد شترها همراه است (دلیل مبارزه شترها پیدا کردن جفت است) و به همین دلیل در فصل‌های دیگر برگزار نمی‌شود. در سال 2000، این جشنواره در نزدیکی ساحل پاموجاک که در 9 کیلومتری مرکز شهر کوش آداسی واقع است برگزار شد.

از ایستگاه اتوبوس سلجوک هر نیم ساعت یک بار اتوبوس‌ها به سمت محل جشنواره حرکت می‌کنند. بلیت آن 3 یورو است و صبح هر چه زودتر بروید جای بهتری می‌یابید. شاید در آن زمان هوا سرد و زمین گل آلود باشد یا حتی باران بیاید. پس آماده باشید.
6. غواصی
غواصی در ترکیه بسیار محبوب است و غواصان از سراسر دنیا به ترکیه می‌آیند تا نقاط بکر و کشف نشده دریای مدیترانه را برای غواصی امتحان کنند. در کوش آداسی هم مراکز غواصی زیادی وجود دارد و استاندارد تجهیزات و ایمنی غواص بسیار متفاوت است. علاوه بر آنکه با غواصان دنیای زیر آب را تجربه می‌کنید، با موجودات آبی هم آشنا می‌شوید. بر اساس میزان حرفه ای بودن شما، گزینه‌های متفاوتی وجود دارد:

الف- غ

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]