آشنایی با غذاهای خوب ایتالیایی

آشنایی با غذاهای خوب ایتالیایی

در میان عادت‌های غذایی مختلف مردم در سایر کشورها، ایتالیایی‌ها عادت‌های بسیار خوبی دارند که در اینجا به آنها اشاره می‌کنیم.

روغن مصرفی شان، روغن زیتون است
روغن غیراشباع تک زنجیره از جمله بهترین روغن‌ها هستند که در صدر جدول طبقه بندی این گروه غذایی قرار می‌گیرند. در راس این گروه از روغن ها، روغن زیتون قرار دارد.
در کل، 30 درصد انرژی روزانه هر فرد می‌توان از چربی‌ها تامین شود که از این 30 درصد بهتر است 15 درصد از روغن‌های غیراشباع تک زنجیره ای باشد.

ایتالیایی ها، یکی از بهترین روغن‌ها را در برنامه غذایی شان گنجانده اند اما نکته ای که نباید فراموش کرد اینکه حتی روغن‌های بسیار مفید هم باید به اندازه مصرف شوند. در غیر این صورت انرژی مازادی که به بدن می‌رسد، عامل بروز چاقی و مشکلات قلبی- عروقی و... خواهد شد. نکته دیگر اینکه تمام روغن‌های مایع از جمله روغن زیتون در مقابل حرارت بالا مقاوم نیستند، بنابراین نباید از این روغن برای سرخ کردن استفاده کرد.

زمان پخت غذاهای شان کوتاه است
این هم یکی دیگر از عادت‌های بسیار خوب ایتالیایی هاست؛ وقتی غذایی سریع پخته می‌شود، ریزمغذی‌ها به خصوص ویتامین‌ها و مواد معدنی در آن حفظ می‌شوند. ولی غذایی که زمان پخت طولانی دارد، مثل انواع خورش‌های ایرانی که نصف روز روی اجاق می‌ماند تا جا بیفتد، بخشی از ویتامین‌های موجود در خود را از دست خواهدداد.

زمان غذا خوردن شان طولانی است
این عادت می‌تواند هم خوب و هم بد باشد. به شرطی خوب است که دیس اصلی غذا سر میز نباشد و فرد به خاطر صحبت و اتمام بشقاب غذا، دوباره بشقابش را پر نکند. برای آنکه به فرد احساس سیری دست دهد، 20 دقیقه زمان لازم است. اگر بشقاب غذا را کشیدیم و طی میل کردن آن با هم صحبت کردیم، عادت خوبی است اما اگر دیس غذا سر میز باشد و افراد دور میز حین صحبت کردن متوجه میزان غذاخوردن شان نباشند و مرتب غذا بخورند، عادت خوبی نخواهدبود.

دسر مورد علاقه شان بستنی است
به طور کلی مواد غذایی شیرین سریع‌تر از سایر خوراکی‌ها از معده عبور می‌کنند. بستنی خوردن بعد از غذا اشکالی ندارد، به شرط آنکه انرژی دریافتی از غذای اصلی بالا نباشد. اگر وعده اصلی، انرژی زیادی به بدن برساند و بعد بستنی بخوریم تا غذا سریع‌تر هضم شود، عادت درستی نیست. گرچه بستنی به هضم غذای سنگین مصرفی کمک می‌کند اما انرژی دریافتی حاصل از خوردن آن، می‌تواند باعث چاقی و اضافه وزن شود.

قهوه به سبک ایتالیایی
هوس خوردن یه قهوه کردید. می‌رید تو یه رستوران ایتالیایی و با یه منوی بلند و بالا از انواع قهوه مواجه می‌شید. خوب می‌تونید چشمتونو ببندید و یکی رو انتخاب کنید. این کار ممکنه علاوه بر اینکه شما رو از خوردن قهوه پشیمون کنه، حتی می‌تونه باعث بشه، مردم بهتون بخندن. اگه بهتون گفتند che vergogna! بدونید که حسابی گند زدید!
اگه نمی‌خواید با یه همچین وضعی رو به رو بشید، به خوندن ادامه بدید

قبل از هر چیز به قیمت‌ها دقت کنید، تو جاهای شیک و پیک، قیمت به قهوه می‌تونه چهار برابر گرون‌تر از خوردن اون کنار میز یه بار براتون آب بخوره. اگه می‌خواید تو بار سفارش قهوه بدید، خودتونو آماده کنید که قبل از خوردن پولشو بدید، بیشتر جاها اول پول می‌گیرن بعد قهوه می‌دن، تا مطمئن شن شما پول نداده در نمی‌رید.

برای سفارش به قهوه معمولی که بهش espresso می‌گن، بگید per favore، un caffe و فراموش نکنید که اونو سریع بخورید espresso رو برای جرعه جرعه خوردن درست نکردن. این قهوه رو معمولا با حداکثر دو یا سه جرعه باید تمومش کنید. تو ایتالیا به جز موقع صبحونه، اوقات دیگه قهوه رو سرخود نمی‌آرن، قهوه بعد از صرف غذا سفارش ده می‌شه و هم چنین به جز موقع صبحانه وقت دیگه ای شیر قهوه سفارش ندید. اگه کاپاچینو که نوعی شیرقهوه است رو بعد از حدودا ساعت 11 صبح سفارش بدین، همه بهتون میخندن.
آشنایی با غذاهای خوب ایتالیایی
آشنایی با غذاهای خوب ایتالیایی
آشنایی با غذاهای خوب ایتالیایی

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]