مسافرت بدون‌دلخوری؟ مگه داریم؟! (2)

مسافرت بدون‌دلخوری؟ مگه داریم؟! (2)

مدیریت اختلاف‌ها
مدیریت تعارض‌ها و اختلاف‌های پیش آمده به خاطر تفاوت‌های شخصیتی آدم‌ها کلیدی‌ترین نکته سفرهای دسته‌جمعی است. گذر شما از این مرحله و رو به رو شدن با واقعیت و پذیرفتن شرایطی که در آن ممکن است با افرادی ناسازگار و گاهی غیرقابل تحمل همسفر شوید اهمیت زیادی دارد. پس وجود افراد غیر قابل تحمل را بپذیرید چرا که به هر حال با آنها چه در سفر و چه در جامعه روبه‌رو خواهید شد. بنابراین بهتر است آرامش‌تان را در برخورد با افرادی که همیشه ساز مخالف می‌زنند حفظ کنید.
از ارائه پاسخ‌های تند و خشونت آمیز و آمیخته با کینه بپرهیزید. در این گونه جمع‌ها بزرگتر‌ها می‌توانند نقش پر رنگ و به سزایی را ایفا کنند. پس بهتر است گاهی سکان را به دست آنها بسپارید تا مشکل به وجود آمده را حل و اوضاع را سر و سامان دهند. در صورتی که ما از سفر لذت بردن از زمان با هم بودن و‌ رها شدن از چارچوب‌های زندگی ماشینی و دغدغه‌هایش است، توصیه می‌کنیم که اخلاق و رفتارهای آزار‌دهنده و قوانین و قواعد دست و پا گیر را با خودتان همراه نبرید تا نتیجه نهایی‌تان از سفر کسب تجربه و رضایت جمعی و تجدید قوا و روحیه باشد و بس. چرا که کسب لذت و خاطره سازی در سفر نقش پر رنگ‌تری نسبت به پرداختن به اختلاف سلیقه‌ها و ایجاد دلخوری در زندگی زود گذر و فانی ما خواهد داشت.
سفرتان را خراب نکنید
همکاری، ایثار و گذشت فاکتورهای اصلی در تقویت روحیه جمعی و خشکاندن ریشه تعارض‌ها هستند. اگر چه این مهارت در مدت کوتاه و با یک سفر در فرد ایجاد نمی‌شود اما رفت و آمد‌ها در این گونه جمع‌ها و بالا بردن انعطاف‌پذیری، شما را در مدت زمان مناسبی به یک فرد خوش سفر و به اصطلاح جوان‌تر‌ها «پایه» تبدیل خواهد کرد. اما مرحله آخر که مربوط به بعد از سفر و برگشت است مرور تجربه‌های به دست آمده از انتخاب همسفران، اعتماد و تبعیت از جمع، همکاری و سازگاری و درس گرفتن از کدورت‌های احتمالی به وجود آمده در جمع است. تجربه‌هایی که تکرارشان اشتباه است و درس گرفتن از آنها سفرهای بعدی را برای‌تان دلچسب‌تر خواهد کرد.
سفر‌ همان طور که از ماهیتش پیداست فرصتی است که با آن می‌توانید از هر چه هست و نیست لذت ببرید و با قرار گرفتن در جمع‌های مختلف راه و رسم زندگی و کنار زدن موانع را بیاموزیم. کنار گذاشتن سلایق شخصی و گذشتن از مشکلات و اختلاف‌های ساده، مشورت با جمع و همدلی زمینه تنش و دلخوری‌های جمع دوستانه شما را از بین خواهد برد. فرو رفتن در لاک خود و خود رای بودن در جمع و به اصطلاح چوب لای چرخ گذاشتن باعث می‌شود تا هیج‌گاه به رشد شخصیت و تقویت روحیه تیمی در خودمان نرسیم و در پذیرش نقش‌ها و مسئولیت‌های بزرگ و کوچک دچار مشکل شویم.

منبع http://www.bartarinha.ir/
مسافرت بدون‌دلخوری؟ مگه داریم؟! (2)

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]