شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

تجربه قدم زدن روی آب دریا در ‫مارماریس‬ ‫‏ترکیه‬

در مارماریس (مرمره) ترکیه، هزاران نفر هر سال برای تجربه قدم زدن روی آب دریا، به ‪#‎kizkumu‬ می‌آیند.
در کنار طبیعت سر سبز و دریای آبی رنگ روستای ‪‎orhaniye‬ در 30 کیلومتری مارماریس ترکیه، مسیری با شن‌های سرخ رنگش به طول 600 و عرض 3 متر، رکورد بازدید گردشگران داخلی و خارجی منطقه را می‌شکند. مسیری که وقتی از دور به کسی که روی این مسیر حرکت میکند نگاه شود، حس اینکه آن فرد روی آب راه میرود به انسان دست میدهد.
بنا به یک ‫‏افسانه‬ محلی، در زمانهای قدیم دختر یکی از پادشاهان این منطقه و یک ماهیگیر عاشق یکدیگر میشوند. دخترک هر شب با رفتن به ساحل به ماهیگیر با فانوس علامت میداده و ماهیگیر هم با مشاهده نور با قایق خودش را به دخترک می‌رسانده است. بعد از مدتی پادشاه از این قضیه خبر دار میشود و به سربازان خودش دستور میدهد دخترش را در ساحل دستگیر کرده و سپس با فانوس به ماهیگیر علامت دهند و ماهیگیر را دستگیر کنند.
ماهیگیر بی خبر از ماجرا، آن شب نیز مثل شب‌های قبل با دیدن نور فانوس خودش را به قایق رسانده و شروع به پارو زدن به طرف دخترک میکند. در این بحبوحه دخترک خودش از دست سربازان خلاص کرده شروع به دویدن به سمت قایق پسرک در وسط دریا میکند. در این لحظه معجزه ای رخ داده و دخترک به هر جای دریا که قدم میگذارد آنجا تبدیل به خشکی میشود. در حالیکه سربازان که به دنبال دخترک در حال دویدن بودند در آب فرو میرفتند، یکی از سربازان به قصد کشتن پسرک ماهیگیر تیری در کمانش گذاشته پرتاب میکند. از بخت بد، این تیر به دختر پادشاه اصابت میکند و دخترک در جا کشته میشود. پسرک ماهیگیر جسد دختر را برداشته در قایق گذاشته و از دیده‌ها برای همیشه غیب میشود. بنا به افسانه، خون ریخته شده دختر پادشاه، دلیل سرخ رنگ بودن شن‌های این مسیر است.

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]