شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

نکات سفر به کویر (بخش 2)
8) با نوع گیاهان و مناطق رویش آنها آشنا باشید چون برخی از گیاهان در مناطق خاصی می‌رویند و از طریق نوع گیاه میتوان نوع آب شور ، تلخ ، شیرین و.. در آن منطقه را تشخیص داد.
بعضی گیاهان ریشه‌ی بسیار پرآبی دارند که در هنگام نیاز و با روشهای خاص میتوان از آن استفاده کرد. آتش چوب بعضی از گیاهان بسیار پرحرارت و عالی است ،از ساقه برخی گیاهان در مواقع بحرانی به عنوان غذا میتوان استفاده کرد و بعضی گیاهان برخلاف ظاهر زیبایشان سمی و خطر ناک هستند!.
8) آشنایی با طریقه بیرون آوردن ماشین مانده در باتلاق دریاچه یا ماسه بادی ، یا پیاده راه رفتن در شبهای بدون ستاره از طریق هاله نور شهرهای مجاور کویر با تهیه کرسی ساده در شبهای سرد زمستانی برای خواب.
9)هنگام سفر به کویر حداقل به اندازه دوبرابر نیاز آب بردارید،در مرز شروع تپه‌های شنی در کویر احتمال وجود آب هست ، راههایی برای جمع آوری و استفاده آب موجود در خاک نیز وجود دارد،مردمان کویر برای جلوگیری از عطش ، بجای آب چای می‌نوشند! همچنین از ریشه پر آب بعضی گیاهان میتوان استفاده کرد و وجود گیاهانی خاص نشانه وجود آب است. از مصرف غذاهایی که آب زیادی لازم دارند و باعث عطش می‌شوند بپرهیزید.
10)تجهیزات کافی به همراه داشته باشید مانند:غذا ، چادر ، لوازم بهداشتی ، چراغ قوه ، کیسه خواب ، کفش مناسب ، سوخت ، طناب ، دوربین شکاری ، قطب نما ، نقشه و ...
11)از دو یا چند وسیله نقلیه استفاده کنید (بهتر است از نوع کمک دار دودیفرانسیل شاسی بلند باشد) بنزین و لاستیک زاپاس فراموش نشود. بهتر است از عیبهای جزئی ماشین هم آگاه باشید.آچار و ابزار و چسب به همراه داشته باشید.(یکی از خرابیهای رایج سوراخ شدن رادیاتور است)به همراه داشتن بیل و تخته‌های چوب برای بیرون کشیدن ماشین از باتلاق ، مفید است.
12)به همراه داشتن شکر ، قند یا نبات و آبمیوه و هندوانه میتواند جان شما را نجات دهد! (در مواقع اضطراری میتوان با مخلوط کردن شکر با آب تلخ آن را قابل استفاده نمود.
13)استفاده از عینک آفتابی مخصوصا در دریاچه نمک در توقف طولانی در کویر توصیه می‌شود.
14)در کویر مراقب وسایل الکترونیکی خود باشید( با داخل شدن ذرات ماسه از کار می‌افتند.)
15)برای نگهداری گوشت در گرمای کویر از قیمه کردن در چربی خودش و یا در مشک ریختن و یا نمک سودکردن استفاده کنید. (گوشت را به تخته هایی با قطر 3 سانتیمتر تبدیل کرده و تکه‌های بریده شده را در داخل نمک قرار می‌دهیم بطوریکه نمک تمام سطح آن را بپوشاند.)

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

امیرطاها یوسف زاده

امیرطاها یوسف زاده ﺳﻪشنبه 27 مرداد 94 - 18:01

ممنون از نکات عالیتون

زیبا فلاح

زیبا فلاح ﺳﻪشنبه 27 مرداد 94 - 22:22

عالی

فاطیما راد

فاطیما راد چهارشنبه 28 مرداد 94 - 12:15

ممنونم دوستان

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]