شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

کلمه کوش اداسی به معنای جزیره کبوتر هست . این شهر غربی‌ترین شهر در ترکیه هست که شمالش در حدود 80 کیلومتری اون شهر ازمیر قرار داره و از سمت غرب حدود 1 ساعت و نیم با کروز راه هست تا جزیره یونانی ساموس.
در ماههای **ژوئن ، *ژوئیه و آگوست بیشترین دمای هوا رو داره و آفتاب بسیار سوزندست. فرودگاه نداره و برای رفتن به اونجا ابتدا باید با هواپیما برید فرودگاه ازمیر و از اونجا راهی کوش آداسی بشید. ضمناً همجوار با دریای زلال مدیترانه هست که البته به اون قسمت از دریای مدیترانه میگن دریای اژه که یکی از تمیزترین دریاهاست.

اونجا آب لوله کشی قابل شرب نیست و برای نوشیدن آب باید بطری‌های آب خریداری کنید که بطری 0.5 لیتری به قیمت 0.5 لیر هستش. اگه دستشویی‌های عمومی بخواید برید باید 1 لیر بپردازید .

قیمت بنزین بسیار بالاست ( دومین کشور گران از نظر سوخت) ، لذا قیمت تاکسی بسیار بسیار گرون و سرسام آور هست و اگه رفتید اونجا باید فکر تاکسی سوار شدن رو از سرتون بیرون کنید یا مثلاً برای یه مسافت کوتاه یه 40 دلاری بزارید ته جیبتون. واسه همین هم هست که مردم اونجا بیشتر از وسیله نقلیه عمومی به نام دلموش که چیزی بین ون و مینی بوس‌های خودمون هست استفاده میکنن که قیمت معقولی داره و در 6 تا خط سرویس دهی میکنه و تا 12 شب هم کار میکنه.

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

زیبا فلاح

زیبا فلاح چهارشنبه 28 مرداد 94 - 13:43

بسیار جالب

زیبا فلاح

زیبا فلاح چهارشنبه 28 مرداد 94 - 13:43

بسیار جالب

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]