مناره سنگی و طبیعی !##!شیرز!##!

مناره سنگی و طبیعی !##!شیرز!##!

دره رویایی "شیرز" دارای مناره‌های سنگی طبیعی است که بلندترین آنها با 95 متر ارتفاع توسط یک گروه صخره نوردی لرستانی فتح شد تا این گروه بر بلای بام دره رویایی شیرز قرار گیرد.دره باستانی "شیرز" در 50 کیلومتری شمال کوهدشت و بر سر راه رودخانه سیمره واقع شده است. این دره حیرت انگیز با جاذبه‌های گردشگری بکر و شگفت انگیز و سرچشمه‌ها و آبشارها و درختان وحشی پر میوه اش آماده است تا به یکی از گردشگاههای زیبای غرب کشور تبدیل شود.
این جاذبه طبیعی در بخش "زردلان" و در منطقه ای به نام "اولادقباد" قرار دارد و دارای طبیعتی زیبا و چشمه‌های جاری با آب فراوان، صخره‌های تند و تیز و میوه‌های وحشی فراوان است.
مناره سنگی و طبیعی شیرز تنها صخره ای ست که احتمال می‌رود پای هیچ انسانی را تا کنون بر بلندای خود لمس نکرده باشد به طوریکه قبلا صخره نوردانی از تهران به دره شیرز سفر کرده بودند اما جنس این مناره و موقعیتش را برای میخ کوبی نامناسب دانسته و صعود از آن را کاری غیر ممکن و بسیار خطرناک اعلام کردند.
اما بالاخره صعود از این مناره که آرزوی بسیاری از صخره نوردان بود توسط گروه صخره نوردی از استان لرستان به واقعیت پیوست.
گروه صخره نوردی شیرز متشکل از فرزاد سوری از شهرستان کوهدشت، ایمان سکوند از خرم آباد و صادق و اسکندر محمودی از کوهدشت توانستند طی یک هفته پا بر فرق مناره 95متری دره باستانی شیرز بگذارند تا اولین صخره نوردانی باشند که بر این مناره‌ی طبیعی می‌ایستند.
اسکندر محمودی سرپرست این گروه صخره نوردی این صعود را بسیار سخت اعلام کرد و گفت: صخره‌های بسیاری را فتح کرده ایم اما صعود از مسیر دشوار مناره شیرز سخت‌ترین اما شیرین‌ترین صعود گروه ما بوده است.
مناره سنگی و طبیعی !##!شیرز!##!
مناره سنگی و طبیعی !##!شیرز!##!
مناره سنگی و طبیعی !##!شیرز!##!

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]