جشنواره فانوس در تایلند

جشنواره فانوس در تایلند

جشنواره فانوس هر سال در تایلند برگزار می‌شود. در این جشن مردم فانوس هایی را به آب می‌اندازند تا برای آنها خوبی و خوش شانسی را به همراه بیاورد.در شهر چیانگ مای مردم این جشن را به گونه دیگری برگزار می‌کنند. آنها فانوس‌های خود را به هوا می‌فرستند.
این جشن در این شهر «یی پنگ» نام دارد.این فستیوال برای هندوها جنبه مذهبی دارد.برگزاری این جشن زمان مشخصی ندارد در واقع فستیوال یی پنگ در پایان ماه کاملِ دوازدهمین ماه در تقویم سال قمری تایلندی (ماه دوم تقویم لانا) برگزار می‌شود.
در این جشن مردم خانه‌ها و کل شهر را تزئین می‌کنند و در خیابان‌ها برنامه‌های تفریحی و رژه گروه‌های هنری انجام می‌شود.
در جشن فانوس افراد می‌توانند فانوس‌های خود را از هر کجا که دلشان خواست بخرند اما حق ندارند هر جا که دلشان خواست فانوس را در هوا رها کنند. همه افراد باید وارد زمین مشخصی شوند. جشن ساعت 6 بعد از ظهر آغاز می‌شود و هرکس می‌تواند فانوس خود را به هوا بفرستد.شرکت در این جشن رایگان است و افراد زیادی هم برای تماشای این جشن وارد زمین جشن می‌شوند.
جنس فانوس‌های این جشن باید حتما از کاغذ برنج باشد.افراد باید آرزوهای خود را قبل از به هوا فرستادن فانوس روی آن بنویسند.وقتی فانوس‌ها در هوا رها می‌شوند آنقدر بالا می‌روند که آسمان گویی پر از ستاره می‌شود. در همین زمان آتش بازی هم شروع می‌شود.
جشنواره فانوس در تایلند
جشنواره فانوس در تایلند
جشنواره فانوس در تایلند
جشنواره فانوس در تایلند
جشنواره فانوس در تایلند

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]