ساختمان آویزان در هوا

ساختمان آویزان در هوا

معمار بریتانیایی آقای الکس چینک، بنایی را طراحی و اجرا کرده است که هر بیننده ای از دیدن آن تعجب می‌کند. بنایی در کاونت گاردن با نام Take my lightning but don’t steal my thunder نکته جالب این است که نیمی از این بنا به طور باور نکردنی در هوا شناور است.
طرحی عجیب را در این باغ اجرا کرد که این طرح هر بیننده ای را متحیر کرد، این ساختمان طوری طراحی شده است که انگار از وسط به دو نیم تقسیم شده است و نیمی در هوا و در ارتفاع سه متری معلق شده است، بطوریکه گویی از آسمان آویزان شده است.
این ساختمان دوازده متر طول دارد، قسمت بالایی طوری طراحی شده است که انگار به جایی وصل نیست و ساختار جالبی دارد. اگرچه ممکن است بیشتر مردم برای تماشای ساختمان اصلی این پارک که در نزدیکی این بنا قرار دارد به اینجا بیایند! ولی وجود این ساختمان تکه شده نظر هر بیننده ای را به خودش جلب می‌کند.
در ساختار این ساختمان بیش از ۱۴ تن اسکلت فولادی به همراه ۴ تن وزنه تعادل برای تکیه گاه به کار رفته است.تیمی از متخصصین مختلف متشکل از نجار، جوشکار، موسس سازه و مشاورین معمار در ساخت این پروژه همکاری داشته اند.
به گفته چینک طراح این ساختمان هدفش از این طرح یک طراحی هارمونیک بوده است که علاوه بر آن بتواند نظر هر بیننده ای را به خودش جلب کند تا جلوه ای دیدنی به پارک کاونت گاردن بدهد.


ساختمان آویزان در هوا
ساختمان آویزان در هوا
ساختمان آویزان در هوا
ساختمان آویزان در هوا

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]