شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

۷ نکته برای سفر به کویر
لباس گرمی به همراه داشته باشید. شب‌های کویری معمولا شب‌هایی سرد و پر از باد است. بهتر است لباس‌های گرم و بادگیر به همراه داشته باشید تا بتوانید با آرامش بیشتری از دیدن شب زیبای کویر لذت ببرید.
کرم ضدآفتاب را در روز فراموش نکنید، هرچقدر شب‌های کویر سرد است، روزهای آن با تابش مستقیم خورشید روی پوستتان می‌تواند گرم باشد. پس برای جلوگیری از سوختگی و آسیب دیدن پوستتان، داشتن کلاه و کرم ضدآفتاب را فراموش نکنید.
آب خوردن به همراه داشته باشید و سعی کنید به‌خصوص در روزها که هوا گرم‌تر است، آب زیاد بنوشید.
نقشه‌ای همراه داشته باشد و اگر دستگاه جی‌پی‌اس هم دارید با خود ببرید زیرا می‌تواند بسیار مفید باشد و اگر مسیر را گم کردید به داد شما برسد.
مواظب حیوانات کویری مثل مار و عقرب باشید و ترجیحا با پای برهنه راه نروید و اگر کفش خود را درمی‌آورید قبل از دوباره پوشیدن، آن را تکان دهید. کویر محل سکونت مار و عقرب است، البته این حیوانات معمولا در تابستان‌ها و روزهای گرم سال در کویر وجود دارند اما بهتر است باز مراقب باشید.
مواظب دوربین عکاسی خود باشید و هرگز آن را روی شن‌ها قرار ندهید زیرا شن‌ها به شدت در منافذ دوربین شما وارد می‌شوند و آن را از کار می‌اندازند.
اگر دوربین دو چشمی و تلسکوپ دارید فراموش نکنید با خود ببرید زیرا تماشای افق‌های کویری و ستارگان و اجرام آسمانی می‌تواند لحظه‌هایی فراموش‌نشدنی برایتان داشته باشد.

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]