معبد کک لوک سی

معبد کک لوک سی

معبد کک لوک سی در بالای یک تپه در شهر آیار ایتام (Ayar Itam) قرار گرفته و چشم انداز زیبایی به این شهر دارد. این معبد یکی از زیبا‌ترین و بزرگترین معابد بودایی جنوب شرق آسیاست و واقعا ارزش دیدن را دارد! ساخت این معبد 20 سال طول کشیده و گسترش پیدا کرده و شامل باغ‌ها و مجسمه‌های دوست داشتنی و یک حوض لاک پشت است.
معابد بودایی فراوانی در منطقه پنانگ در مالزی وجود دارند. اما هیچ کدام از آنها توانایی رقابت از نظر زیبایی و معماری را با معبد کک لوک سی - Kek Lok Si - را ندارند. معماری سنتی این معبد، حس خوبی به بیننده القا می‌کند. Kek Lok Si، مکانی بسیار مقدس و روحانی برای بودایی‌های سراسر دنیاست. بودایی‌های پنانگ ترجیح می‌دهند برای عبادت و بازیافتن آرامش درون خود به این معبد بروند. این مکان علاوه بر عبادتگاه و مقدس بودن، جاذبه گردشگری بسیار زیبایی نیز هست. مسافرینی که به مالزی و ایالت پنانگ سفر می‌کنند، حتما از این معبد دیدن می‌کنند. Kek Lok Si بهترین مکان برای بازیابی آرامش است.
این معبد شامل انواع مجسمه‌های بزرگ و کوچک از خدایان بودایی است. سالن‌ها و گالری‌های متعددی نیز دارد که هر کدام برای منظور مشخصی، کاربر دارند. بسیاری از جشنواره‌ها و رویدادهای مهم شهر پنانگ در این معبد برگزار می‌شوند.
معبد Kek Lok Si در میان محلی و به زبان خود آنها Penang Hokkien به معنای «معبد سعادت عالی» نامیده می‌شود.
معبد کک لوک سی
معبد کک لوک سی
معبد کک لوک سی
معبد کک لوک سی

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]