شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

«وارک» آبشاری شگفت‌انگیز در طبیعت بکر لرستان
این آبشار در بخش پاپی و در دهستان کشور در کنار روستای دارخاتون و در نزدیکی آبشار نوژیان قرار گرفته است و یکی از زیبایی‏‌های طبیعی لرستان بوده که هر ساله، بسیاری از گردشگران را جذب می‎کند.
سرچشمه آبشار وارک یک صخره سنگی است که پس از طی حدود 15 متر، از صخره دوم فرو می‌ریزد و آبشار دوم را به وجود می‌آورد. در فصل کم‌آبی ارتفاع قسمت اول 7 متر با عرض حدود 12 متر و قسمت دوم 15.5 متر با عرض نزدیک به 6 می‌باشد و یکی از زیباترین مناظر را در این منطقه پدید می‌آورد. حداکثر ارتفاع آبشار به 57 متر می‌رسد و عرضی معادل 50 متر را دربر می‌گیرد.

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

Elena V

Elena V چهارشنبه 4 شهریور 94 - 23:07

چجوری میشه رفت؟

محمد ابراهیمی

محمد ابراهیمی شنبه 7 شهریور 94 - 21:01

آبشار وارک در مسیر جاده خرم‌‏آباد به ایستگاه کشور قرار دارد که برای رسیدن به آن، از طریق جاده، سه مسیر از جمله گردنه نوژیان، روستای سنگ‌تراشان و سه راهی گاراژ و دامنه هشتاد پهلو از طرف خرم‌آباد مهیا است.قسمت زیادی از هر سه مسیر آبشار در محدوده مطالعاتی، خاکی بوده و جاده‎هایی با مشخصات فنی بسیار ضعیف و فقط برای عبور یک ماشین و در فصول غیر بارانی مناسب است و حتی این جاده خاکی هم تا خود آبشار ادامه ندارد و لاجرم قسمتی از مسیر را باید پیاده از میان طبیعت زیبای این منطقه عبور کرد.
جاده پس از طی چند کیلومتر کوهستانی می‌شود. این مسیر طبیعتِ جنگلی دارد و مملو از درختان بلوط است. وبرای رسیدن به آبشار و دیدن گوشه ای از خلقت زیبای خداوند رنج پیاده روی را باید به جان خرید.

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]