سفر به سرزمین پنیر

سفر به سرزمین پنیر

لیقوان با تمام کوچکی اش، نام بزرگی است. روستایی که اگرچه همیشه با پنیرهای قالبی ایرانی تداعی می‌شود، اما اگر به عنوان یک گردشگر وارد آن شوید جاذبه‌های بیشتری را می‌بینید که تمام ذهنیت تان را از این روستا، تغییر می‌دهد! طبیعت زیبای لیقوان آنقدر غافلگیر کننده است که ممکن است مجبور شوید هر چند دقیقه یک بار به خودتان یادآوری کنید که خواب نمی‌بینید و اینجا گوشه ای از خاک سرزمین خودتان است!
دره سبز لیقوانبا آب و هوای کوهستانی و خنک و آب گرم معروفی که دارد، مهم‌ترین بهانه ای است که باعث شده به این منطقه لقب دره بهشت را بدهند. آب گرم لیقوان که از تغییرات زیرزمینی و بقایای اتش فشان خاموش کوه‌های سهند به وجود آمده است فرصت خوبی است تا تنی به آب بزنید.
برای دیدن لیقوانباید به آذربایجان شرقی سفر کنید و در 36 کیلومتری جنوب تبریز این روستا را ببینید که در کنار رودخانه مهران رود و کوه‌های سر به فلک کشیده سهند جا خوش کرده است. جاده ارتباطی لیقوان- تبریز از مسیر «دروازه تهران» شهر تبریز شروع می‌شود و بعد از گذر از شهر باسمنج و روستاه‌های هروی (هربی) بیروق (بره) به روستای لیقوان می‌رسد. یادتان باشد که دره لیقوانبین تمام دره‌های استان آذربایجان شرقی تنها جایی است که امکان ارائه خدمات و پذیرایی از مسافران را دارد.
پنیر لیقوان بهترین خرید در این منطقه است. نیم کیلو پنیر را بسته به نوع تهیه و شیر آن، بین ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان میتوانید بخرید. انواع محصولات لبنی مثل شیر، ماست، کره، کشک و خامه یا قیماق، محصوالت زراعی و باغی، خشکبار،گردو و گل محمدی و انواع دستبافته‌های زنان را هم برای خرید فراموش نکنید.

سفر به سرزمین پنیر
سفر به سرزمین پنیر
سفر به سرزمین پنیر
سفر به سرزمین پنیر

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]