شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

راهنمای سفر به ترکیه (2)
مهمترین معیار برای سنجش زمان مناسب برای سفر به ترکیه آب و هوا است، اگر مایل به دیدن روستاهای قدیمی ومناطق باستانی حاشیه مدیترانه هستید بهترین زمان سفر آوریل، می، سپتامبر و اکتبر هستند همچنین در این ماه‌ها چون دوباره کودکان به مدرسه میروند، موزه‌ها خلوت ترند و دمای هوا نسبتاً مناسب است، به خصوص آفتاب لذتبخش نیمروزی.
آب و هوا :
علاوه بر اطلاعات بالا لازم به ذکر است که ماه‌های دسامبر و ژانویه ماه‌های پر بارانی هستند که مطمئناً به منظور استفاده از آفتاب ساحل این کشور نامناسبند.
ساعات اداری :
معمولاً بانک‌ها از دوشنبه تا جمعه، از 8:30 صبح تا ظهر و از 1:30 تا ساعت 5 مشغول به کارند. ادارات دولتی از دوشنبه تا جمعه، از 8:30 صبح تا 12:30 و از 1:30 تا ساعت 5:30 پاسخگوی شما هستند. ساعات رسمی فروشگاه‌ها از دوشنبه تا شنبه 9:30 تا 1 و از 2 تا 7 می‌باشد. موزه‌ها و قصرها به طور معمول از سه شنبه تا یکشنبه از 9:30 تا 5 یا 5:30. بعضی مواقع قصرها در روزهای سه شنبه و پنجشنبه تعطیل می‌باشند.
برق :
ولتاژ استاندارد 220 ولت است و پریزها ورودی دو شاخه دارند.
مالیات :
حدود 18% مالیات بر ارزش افزوده در قیمت اغلب کالاها منظور می‌شود. این درصد برای خدمات توریستی مانند کرایه اتاق در هتل به 8% تقلیل می‌یابد و همچنین جابجایی‌های داخل فرودگاه نیز مشمول مالیات 18% می‌شوند.
انعام :
پاداش دادن تقریبا در تمامی ترکیه و در ازای تمامی سرویس‌ها انتظار می‌رود لذا بهتر است این مقادیر را حتی در یک یادداشت کوچک همراه خود داشته باشید: یک لیر برای “بل بوی” در ازاء حمل هر کیف، برای گارسون حداقل 10% یا 15% قیمت غذا در نظر بگیرید، 10 تا 20 یورو برای کار خوب راهنمای تور، برای سرپرست حمام ترکیه ای 5 لیر و قبل از مشت و مال. در آخر اینکه انعام به راننده تاکسی در ترکیه زیاد معمول نیست.
آب :
آب ترکیه نوشیدنی ست ولی بهتر است از آب معدنی استفاده کنید و میوه‌ها و سبزیجات را قبل از استفاده باز هم بشویید.

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]