عکس‌های دیدنی از دریاچه بایکال یخ زده

عکس‌های دیدنی از دریاچه بایکال یخ زده

دریاچه بایکال به علت آب زلال و شفافش میزبان گونه‌های متفاوتی از گیاهان و جانوران میباشد. دریاچه بایکال که به cedam معروف است یکی از هفت عجایب زیر آب میباشد.
دریاچه بایکال، یکی از عجایب جهان شناسایی شده است. این دریاچه عمیق‌ترین دریاچه آب شیرین و بزرگترین منبع ذخیره آب‌های سطحی بر روی کره زمین است و در جنوب سیبری در کشور روسیه، ما بین استان ایرکوتسک و بوریاتیا واقع شده است.
این دریاچه ۳۱۵۰۰ کیلومتر مربع پهناوری دارد. عرض این دریاچه حداکثر ۷۹٫۵ و حداقل ۲۵ کیلومتر میباشد. عمیق‌ترین قسمت دریاچه به ۱۶۳۷ متر میرسد که بعنوان عمیق‌ترین دریاچه دنیا لقب گرفته است و حدود ۳۳۰ رودخانه به آن جاری میشود.
در مورد این دریاچه که هفتمین دریاچه بزرگ جهان است و در فهرست میراث جهانی قرار دارد، گفته شده تقریباً ۲۰ درصد تمام آب شیرین غیرمنجمد سطحی روی کره زمین در این دریاچه قرار دارد.
گویا حجم آب شیرین دریاچه بایکال از مجموع آب‌های دریاچه‌های بزرگ در آمریکا نیز بیشتر است. دریاچه بایکال از آنجا که دارای زلال‌ترین آب در میان دریاچه‌های جهان است و با قدمتی ۲۵ میلیون سال، قدیمی‌ترین دریاچه جهان نیز به‌شمار می‌آید.
یکی از ویژگی‌های اصلی این دریاچه زلال بودن بیش از حد آن است، به طوری که جسمی در عمق ۴۰ متری به راحتی دیده خواهد شد. به علاوه دریاچه بایکال یکی از زیباترین دریاچه‌های کره زمین محسوب میشود و به طور متوسط در هر سال با سرعتی در حدود ۲ سانتیمتر رشد میکند.
دانشمندان بیش از ۲۶۰۰ گونه مختلف از گیاهان و جانوران را در این منطقه شناسایی کرده اند که ۷۰ درصد آنها بومی این منطقه میباشند. از گونه‌های مخصوص این منطقه میتوان به فوک‌های آب شیرین و ماهی omul که از محبوبترین ماهیان آزاد است، اشاره نمود.
همچنین روباه، عقاب، گوزن، خرس و جانوران و گیاهان مختلف دیگر نیز در اطراف دریاچه زندگی میکنند. کوه‌های راکی و جنگل‌های زیبای اطراح بایکال، چندین برابر به زیبایی این منطقه افزوده است و باعث ایجاد فعالیت‌های تفریحی و گردشگری زیادی در روسیه شده است که شامل کوهنوردی، قایقرانی، دوچرخه سواری، ماهیگیری میشود.
دریاچه بایکال در فصل زمستان به طور کامل یخ می‌زند و جاذبه‌های شگفت انگیزی ایجاد می‌کند که هر جهانگردی را وسوسه می‌کند تا از آن دیدن کند.
هر چند ما در این مجال، فرصتی برای رفتن به بایکال را نداریم اما موفق شدیم زیباترین عکس‌های شگفت انگیز از جاذبه‌های دیدنی این دریاچه را برای شما دوستان آماده کنیم که امیدواریم از دیدن آنها لذت ببرید.
عکس‌های دیدنی از دریاچه بایکال یخ زده
عکس‌های دیدنی از دریاچه بایکال یخ زده
عکس‌های دیدنی از دریاچه بایکال یخ زده
عکس‌های دیدنی از دریاچه بایکال یخ زده

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]