شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه


چگونه کوله پشتی مناسب سفر انتخاب کنیم (3)
5-تفاوت وزنی دو کوله با حجم یکسان
علاوه بر حجم باری که قرار است داخل کوله قرار بگیرد، وزن بار هم مهم است. کوله پشتی هایی با حجم یکسان می‌توانند برای حمل وزن‌های مختلفی از بار طراحی شده باشند. حداکثر وزنی را که برای حمل با کوله مناسب است، برای کوله پشتی توسط شرکت سازنده اعلام می‌شود (حداقل در مورد شرکت‌های معتبر).
فرض کنیم دو کوله دارای گنجایش یکسان، اما یکی برای حمل حداکثر 27 کیلوگرم و دیگری برای حمل حداکثر 20 کیلوگرم بار طراحی شده باشد. این ویژگی باعث می‌شود کوله اول با وزن دو و نیم کیلو و کوله دوم یک کیلو و هفتصد گرم باشد و همچنین کوله اول 16 دلار گرانتر از کوله دوم باشد.
حداکثر وزن مشخص شده به این معنا نیست که مثلا اگر وزن بیشتری داخل کوله قرار دادیم کوله پاره شود و طاقت آن را نداشته باشد بلکه به این معنی است که کوهنورد، آن احساس راحتی کوله پشتی را نخواهد داشت و کل سیستم کوله برای انتقال وزن به روی بدن به صورت صحیح جوابگو نخواهد بود.
این نکته می‌تواند در انتخاب کوله شما تاثیرگذار باشد. شما باید علاوه بر مقدار حجم وسایل، وزن آن‌ها را نیز محاسبه کنید یا تخمین بزنید تا کوله مناسب‌تری انتخاب کنید. در این مثال اگر حجم بار شما حداکثر از 70 لیتر تجاوز نمی‌کند و وزن آن از حدود 20 کیلو فراتر نمی‌رود می‌توانید با انتخاب کوله دوم هم در پول خود صرفه جویی کنید (حدود 16 دلار) و هم به دلیل اینکه کوله سبک‌تری همراه می‌برید (1.76 کیلو) بار کمتری در مجموع حمل کنید و بیشتر لذت ببرید.
نکته دیگر اینکه اگر 2 کوله با مارک‌های مختلف و وزن‌های مختلف و حجم‌های یکسان دیدید، کوله سبک‌تر دلیل بر تکنولوژی برتر نیست بلکه به احتمال زیاد کوله سبک‌تر برای وزن کمتری طراحی شده که باید اطلاعات کوله‌ها را دقیق‌تر مطالعه کنید.

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]