شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

سفری به روستای کندوان تبریز (2)
نمای کلی روستای کندوان
در روستای کندوان همه خانه‌های مجاور کوه از سنگ است،هر خانه ای که میبینید در دل صخره‌ها کنده شده، اینجا حتی طویله‌ها هم در دل کوه تراشیده شده اند.طبقه اول معمولا اصطبل و طویله بوده و طبقات بعدی برای سکونت تراشیده شده است.
تنها در جهان دو روستای صخره ای در حد و اندازه‌های کندوان وجود دارد،"کاپادوکیه" در ترکیه که زمانی جزو امپراتوری هخامنشی بوده و روستای "داکوتا"ی آمریکا، اما آنچه "کندوان" را منحصر به فرد کرده این است که هنوز زندگی در خانه‌های آن جریان دارد و این روستا یک روستای قابل سکونت به حساب میرود.روستایی که صدور سند مالکیت برای خانه‌های آن باید خیلی مشکل باشد!
در مجاورت روستا،زمین‌های حاصلخیز و باغات آن قرار دارد. زنبور داری در این منطقه همچون اکثر مناطق آذربایجان رونق دارد و عسل کندوان معروف است.بسی مایه تاسف است که هموطنانی داریم که از کوشه و کنار دنیا دیدن کرده اند اما هنوز این روستای منحصر به فرد را ندیده اند و شاید هیچ چیز در مورد آن نمیدانند.
در مجاورت روستا،زمین‌های حاصلخیز و باغات آن قرار دارد. زنبور داری در این منطقه همچون اکثر مناطق آذربایجان رونق دارد و عسل کندوان معروف است.

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

فاطیما راد

فاطیما راد شنبه 14 شهریور 94 - 13:51

عالیه کندوان

علیرضا سالاری

علیرضا سالاری شنبه 14 شهریور 94 - 15:02

رفتم.عالیه

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]