شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

کوفته هلوی شیرازی
شاید شما هم فکر کنید این غذا با هلو درست میشه! زمانی که بچه بودم و مادرم میخواست این غذا رو درست کنه همیشه منتظر بودم یه هلو تو ظرف غذا سرو بشه! بعد که بزرگتر شدم فهمیدم چون شکل غذا شبیه هلو هست به این اسم خونده میشه.البته من هنوز عاشق این غذام
طرز تهیه :
ابتدا پیاز رنده شده را با گوشت چرخ کرده مخلوط کرده، نرگسی رنده شده را روی آن می‌ریزیم، به مقدار لازم ادویه می‌زنیم و کاملا ورز می‌دهیم. کمی از مایه آماده شده را برمی داریم و به همراه کمی پیاز داغ درون آب جوش می‌ریزیم (جهت آماده شدن سس کوفته). آرد نخودچی را به مایه اضافه می‌کنیم و ورز می‌دهیم، تخم مرغ را درون آن می‌شکنیم و باز هم ورز می‌دهیم و به تدریح آرد نخودچی به آن اضافه می‌کنیم تا انسجام بگیرد.
به اندازه یک هلوی متوسط برداشته آنرا باز کرده و مقداری پیازداغ، گردو، کشمش و آلو بخارا را درون کوفته گذاشته و آن را گلوله می‌کنیم. باید دقت کنیم بین کوفته‌ها حفره و هوا و جود نداشته باشد چون وا می‌رود و باز می‌شود. سپس کوفته‌های آماده شده را درون قابلمه ریخته و سر قابلمه را نیمه باز می‌گذاریم که کوفته‌ها باز نشوند.
برای رنگ و طعم این کوفته از زعفران دم کرده استفاده می‌کنیم. آبلیمو، شکر و زعفران را اضافه کرده و می‌گذاریم با حرارت ملایم جا بیفتد. پس از یک ساعت کوفته هلوی شیرازی ما آماده است.

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

ستاره فربد مهر

ستاره فربد مهر شنبه 14 شهریور 94 - 14:57

سال 90 در سفرم و توی یکی از رستورانهای شیراز خوردم طعمش ر و هنوز یادم نرفته

علیرضا سالاری

علیرضا سالاری شنبه 14 شهریور 94 - 15:01

اوه اوه به به

Elena V

Elena V شنبه 14 شهریور 94 - 18:45

عالیه

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]