شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

غارموزه وزیری
استاد وزیری در سال 1384 درلواسانات (بلوار امام خمینی، جاده کند علیا و سفلی، دوراهی بوجان، سمت چپ بعد از چال ناظران پلاک 77)موزه ای را در زمین 1000 متری بنا کرد تا اولین غارموزه خصوصی ایران را به نام خود ثبت کرده باشد و تمام هزینه ها، خلاقیت و ایده‌ها به عهده وی بوده است.در مدت 6 سال فعالیت ، دالان هایی در دل کوه حفاری و جهت به نمایش گذاشتن آثار ایشان و ارائه به هنر دوستان آماده گردیده است که هنوز در حال توسعه و تکمیل می‌باشد. هر کدام از آثاری که در این غارموزه وجود دارد برگرفته از داستانهای شاهنامه فردوسی و فولکلور ایران و فرهنگ اصیل ایرانی است. استاد وزیری در مدتی که علاقمندان از آثارش بازدید می‌کنند توضیحاتی را به آنها می‌دهد و با این توضیحات سعی دارد فرهنگ و هنر اصیل ایرانی را اشاعه دهد.
دکتر ناصر هوشمند وزیری یکی از مجسمه سازان طراز اول ایران است. او در سال 1350 لیسانس مجسمه سازی از دانشگاه هنرهای زیبا دانشگاه تهران دریافت کرد. در سال 1352 کارشناس مجسمه سازی در موزه تاریخ طبیعی شد.سال 1373 موفق به دریافت دکترای افتخاری و استاد درجه یک هنر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد و در سال 1374 رتبه نخست در اولین بی ینال مجسمه سازی را به دست آورد. او در همان سال، در دانشکده هنر سوره به تدریس پرداخته و عضو هیات موسس انجمن مجسمه سازان ایران شد. در سال 1360 تا 1379 مدیریت بخش هنری موزه تاریخ طبیعی پردیسان را به عهده گرفت.

ساعات بازدید
می توانید از 9 الی 12:30 و 14:30 الی 19 با هماهنگی قبلی از این غارموزه وزیری بازدید کنید. البته غارموزه در روزهای تعطیل و یا جمعه از ساعت 9 الی 19 یکسره باز است و در این روزها کافی شاپ هم دایر است.

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]