اختاپوس‌ها، موجودات فضایی در میان ما

اختاپوس‌ها، موجودات فضایی در میان ما

یک پژوهش علمی ثابت کرده است، اختاپوس‌ها موجودات فضایی هستند. این تحقیقات نشان می‌دهد که ژن‌ها و DNA اختاپوس با هیچ یک از حیوانات موجود بر روی کره زمین شباهت ندارد. ژن‌های اختاپوس از ۳۳ هزار نوع پروتئین تشکیل می‌شود که رقم قابل توجهی است. سرعت حرکت بالا، قابلیت بازتولید اجزای از دست رفته بدن، توانایی انطباق رنگ اختاپوس با محیط و چشمان شبیه دوربین که در برابر تجزیه نور حساسیت بالایی دارند باعث شده تا دانشمندان اختاپوس‌ها را موجودات فضایی قلمداد کنند.
به گزارش العالم، آزمایش اولین توالی ژنوم اختاپوس‌ها نشان می‌دهد که این موجودات با سایر حیوانات زمینی کاملا متفاوت هستند و ژنوم‌های بسیار پیچیده ای در مقایسه با پروتئین ژن‌های کد گذاری شده که بالغ بر 33 هزار ژن هستند، دارا می‌باشند و تعداد ژنوم هایشان نیز از ژنوم‌های انسان بیشتر است.
"کلیفتون راجسدال" پژوهشگر آمریکایی از دانشگاه شیکاگو در این زمینه می‌گوید که اختاپوس با داشتن 8 بازویی که توان گرفتن هر چیزی را دارد و مغز بزرگ و هوشی که توانایی حل مشکلات را دارد با سایر حیوانات از جمله تیره حلزونی‌ها کاملا متفاوت است.
"مارنین ولز" حیوان شناس انگلیسی نیز پیش از مرگش گفته بود که اختاپوس یک موجود فضایی است و حالا پژوهش‌های اخیر دانشمندان پس از بررسی توالی ژنوم اختاپوس اظهارات او را تقویت می‌کند.
اختاپوس‌ها در همه اقیانوس‌های جهان و در تمامی عمق‌ها زندگی می‌کنند و مجموعه خصوصیاتی که دارند رفتار موجودات فضایی در فیلم‌های تخیلی را به ذهن متبادر می‌کنند، از جمله داشتن بازوهای مکنده و پرقدرت، توانایی جابجایی زیاد، چشم‌های شبیه به دوربین و حساس در برابر نور پلاریزه، سیستم‌های استتار پیشرفته که امکان تغییر رنگ و کلیشه را به او می‌دهد و سیستم دفع در حال حرکت.
داشتن 3 قلب و توانایی عجیب در ترمیم بازوهای قطع شده نیز از دیگر خصوصیات عجیب این حیوان است.
دانشمندان تخمین می‌زنند که ژنوم اختاپوس شامل 2 و هفت دهم میلیارد جفت دی ان ای باشد.
اختاپوس‌ها، موجودات فضایی در میان ما
اختاپوس‌ها، موجودات فضایی در میان ما
اختاپوس‌ها، موجودات فضایی در میان ما

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]