شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

کمپینگ در کویر (3)
پیاده روی
پیاده روی بر روی شن بسیار دشوار است چون شما به سمت عقب متمایل میشوید. انرژی مورد نیاز برای یک کیلومتر پیاده روی روی شن معادل انرژی لازم برای 3 کیلومتر حرکت روی زمین عادی است. چکمه و جورابهای ضخیم بپوشید چون به دلیل داغ بودن شنها ممکن است دچار سوختگی شوید.
منابع غذایی
نوع خوراکی که در کویر همراه دارید باید به گونه ای باشد که در اثر گرمی هوا به سرعت فاسد نشود و خواص خود را از دست ندهد . در عین حال باید از نظر غذایی مقوی و انرژی زا باشد . از بردن خوراکی هایی که آب زیادی برای هضم مصرف می‌کنند خودداری کنید . انواع کنسروها غذاهای مناسبی برای مناطق کویری هستند . در صورتی که قصد بردن گوشت به مناطق کویری دارید , آن را کاملا خورد و ورقه ورقه کنید و لایه ای از نمک بر روی گوشت بپاشید . حل شدن نمک در آب گوشت باعث می‌شود که آب آن مدت زمان طولانی‌تری برای تبخیر لازم داشته باشد و از فساد سریع آن جلوگیری می‌کند . از همراه بردن غذا هایی که حاوی سس‌های خوراکی و سبزیجات هستند خودداری کنید . این نوع غذا‌ها در مدت زمان بسیار کوتاهی فاسد می‌شوند .
از مصرف مشروبات الکلی , نوشابه‌های گازدار و نوشیدنیهای شیرین خودداری کنید . در کویر هر نوشیدنی و یا خوراکی که باعث مصرف بیش از اندازه آب شود توصیه نمی‌شود . سعی کنید به جای مصرف آب از چایی استفاده کنید .

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

زیبا فلاح

زیبا فلاح دوشنبه 16 شهریور 94 - 00:22

از موادی مثل بادام و فندق و گردو هاز موادی مثل بادام و فندق و گردو هم میشه استفاده کرد؟

آدینه منفرد

آدینه منفرد دوشنبه 16 شهریور 94 - 00:41

چرا چای؟

فاطیما راد

فاطیما راد دوشنبه 16 شهریور 94 - 12:47

بله چرا که نه هم انرژی زا هستند و هم مناسب و فاسد نشدنی @زیبا فلاح

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]