شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

در سفر به همدان چی بخوریم؟
در همدان اقسام شیرینی‌ها از جمله برساق، سوجوق، باسوق، پپکه چوک، نان نارگیلی و تهیه و مصرف انواع مرباها نیز رواج دارد. ترشی‌های مختلفی نیز در استان همدان تهیه می‌شود و به عنوان چاشنی مورد استفاده قرار می‌گیردکه ترشی رب میوه، ترشی لیته، فلفل ترشی، شور فلفل از جمله‌ی این چاشنی‌ها هستند.
شیرینی سنتی همدان هم کماج است که به اعتقاد بیشتر مردم بهترین کماج‌های همدان را می‌توان از شیرینی‌فروشی‌های خیابان بوعلی و منطقه 600 دستگاه خرید.
از دیگر شیرینی‌ها می‌توان از شیرمال، حلوازرده، انگشت پیچ، آبنبات قیچی، حلوالوزی، چای بغدادی، نان چای و راحت‌الحلقوم نام برد. اما از همه این‌ها که بگذریم، به دو یار معروف همدانی می‌رسیم: حلوا زرده و انگشت پیچ! حلوا زرده حلوایی بسیار مقوی و خوش طعم است که با ترکیب زرده تخم مرغ، نشاسته، گلاب و زعفران و شکر تهیه می‌شود و انگشت پیچ یک دسر شیرین کم نظیر تهیه شده از سفیده تخم مرغ است. غلظت هر دو این دسرها مثل شله زرد و کمی سفت‌تر از آن است و مرغوب‌ترین نمونه هایش را باید از شیرینی فروشی‌های قدیمی و معروف شهر همدان تهیه کنید. اگر گذارتان به همدان افتاد، فراموش نکنید که این دو شیرینی را همراه با کماج به عنوان سوغاتی به شهر خود ببرید.

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]