دره ای با آب‌های فیروزه ای رنگ

دره ای با آب‌های فیروزه ای رنگ

دره وردن (Verdon Gorge) یک تنگه و آبراه عمیق رودخانه ای واقع در جنوب شرق فرانسه است. این دره سنگ آهکی بیش از 25 کیلومتر طول و تا 700 متر عمق دارد.
این دره فوق العاده دیدنی، با آب‌های فیروزه ای رنگ و مناظر تماشایی اطرافش، در زمره یکی از زیباترین مقاصد گردشگری اروپا قرار دارد. گذر آب‌های رودخانه وردن از دل یک توده سنگ آهک، به مرور زمان این دره بانشاط را پدید آورده است.
چشمگیرترین بخش وردن جایی است که بین دو روستای Castellane و Moustiers-Sainte-Marie قرار گرفته است. رودخانه وردن در انتهای این دره دراز و نسبتاً باریک، به دریاچه مصنوعی Sainte-Croix-du-Verdon می‌ریزد.
دره وردن به دلیل نزدیک بودن به ریوریا (Riviera) رودخانه مشهور فرانسه، به یکی از مقاصد محبوب گردشگران تبدیل شده است. این تنگه طبیعی مکان خوبی برای صخره نوردی، قایق سواری با کایاک و پیاده روی است.
عبور با ماشین بر لبه این دره عمیق، یک تفریح لذت بخش برای کسانی است که دوست دارند ترس و هیجان را با هم احساس کنند! همچنین دیواره‌های سنگ آهکی این دره که چند صد متر ارتفاع دارد، صخره نوردان بسیاری را به سوی خود فرا می‌خواند.
در این دیواره‌های سر به فلک کشیده، می‌توان ترک‌ها و ستون‌های طبیعی بسیاری مشاهده کرد. بیش از 1500 مسیر سنگ نوردی به طول 20 تا 400 متر، در این دره زیبا یافت می‌شود.
دره ای با آب‌های فیروزه ای رنگ
دره ای با آب‌های فیروزه ای رنگ
دره ای با آب‌های فیروزه ای رنگ

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]