شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

نحوه برخورد کوهنوردان با کوه نشینان (3)
12- از ورود به کشتزارهای گندم و علفزارهایی که در انحصار افراد قرار دارند جداً خودداری کنید. در صورت اجبار از مرزهای موجود بین قطعه زمین‌ها استفاده نمایید.
13- باید توجه داشت درآمد روستاییان مناطق کوهستانی معمولاً بسیار پایین بوده و تنها راه درآمدشان چند راس گوسفند و مزارع کوچک می‌باشد،
در جهت تقویت اقتصاد خانوارهای روستایی تهیه صنایع دستی آن منطقه یا محصولات لبی و بومی آنها، در بهبود وجهه کوهنوردان و افزایش رفاه این افراد نقش زیادی دارد.
14- از آنجاییکه در فصل کاشت و یا موقع وجین و برداشت محصول، زنان و دختران جوان نیز پا به پای مردان در مزارع و باغات به کار مشغولند، لذا باید از ورود به آنجا بدون اجازه جداً خودداری کرد.
15- در صورت ورود ناخواسته به ملک خصوصی افراد در مواجهه با اعتراضشان به جای بحث و مجادله، از آنها عذرخواهی نمایید.
16- در برخورد با سگهای گله نباید سر به سر آنها گذاشت و آنها را عصبانی‌تر کرد زیرا در این صورت نارضایتی صاحب گله را نیز فراهم کرده اید. در مقابله با سگهای وحشی از خود چوپان یا صاحب سگ کمک بگیرید.
17- موقع پرسیدن فاصله محل ها، توجه داشته باشید که افراد بومی در تخمین زمانها، معمولاً به علت عدم استفاده زیاد و روزمره از ساعت، یا به علت آشنایی و رفت و آمد زیاد در محل، آنرا نزدیک‌تر از آنچه هست برآورد می‌کنند یا در دوری فاصله‌ها دچار اغراق و مبالغه می‌گردند.
زندگی در طبیعت بیشتر با اوقات شرعی و طلوع و غروب آفتاب ارتباط دارد
18- در صورت نیاز به تهیه مواد خوراکی در صورت قبول نکردن وجه نقد از سوی کوه نشینان اصرار زیادی نکنید و در عوض می‌توانید با تقدیم هدیه ای تشکر نمایید.
معمولاً اینگونه افراد به اقلام خاصی از قبیل کبریت، فندک، چراغ قوه، باطری و چاقو علاقه نشان می‌دهند.

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]