شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

اطلاعات دبی:
ساعات اداری :
به طور کلی اداره‌های دولتی از روز یکشنبه تا پنجشنبه، از ساعت 7:30 تا 2:30 مشغول به کارند. این در حالی ست که زمان کاری اداره‌های خصوصی از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر می‌باشد. فروشگاه‌ها از 9 یا 10 صبح تا 9 یا 10 شب باز هستند که در آخر هفته ها، جمعه و شنبه، این بازه زمانی بیشتر می‌شود.
برنامه کاری بانکها اینگونه است: از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح تا 1 بعد از ظهر و برخی از آنها 4:30 تا 6:30 نیز پاسخگوی شما هستند. پنجشنبه‌ها از 8 تا ظهر باز هستند و جمعه‌ها تعطیلند.
برق :
ولتاژ برق مصرفی در دبی 220 تا 240 ولت بوده و پریز‌های برق آنها سه شاخه می‌باشند. در سفر به دبی بهتر است مبدل سه شاخه همراه داشته باشید.
مالیات :
در دبی هیچ مالیات بر ارزش افزوده ای گرفته نمیشود ولی با این حال در هتل‌ها و رستوران‌ها 10% مالیات شهرداری و 10 % حق سرویس منظور میکنند که معمولاً این مالیات در قیمت احتساب شده است.
انعام :
در رستورانها معمولاً مالیات در صورت حساب منظور میشود در غیر اینصورت 10% تا 15% انعام مناسب است. برای پارک کردن ماشین 5 درهم، چند درهم برای هر کیف باربری شده توسط “بل بوی” و برای کرایه تاکسی نیز معمولاً انعامی نمی‌دهند ولی می‌توانید در صورت تمایل کرایه را به بالا رند کنید.
آب :
آب لوله کشی شده از آب خلیج فارس گرفته شده و مناسب برای نوشیدن می‌باشد ولی با این وجود بطری‌های آب معدنی در تمامی هتل‌ها و رستوران‌ها به وفور وجود دارند.
سرویس بهداشتی :
سرویس‌های بهداشتی در دبی در تمامی فروشگاه‌ها به تعداد هستند ولی در معابر کم دیده می‌شوند.

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]