شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

سفری به روستای آهار
روستای سرسبز و زیبای آهار یکی از روستاهای دهستان رودبار قصران است. این روستا در محل تلاقی دو تنگه است که در هرکدام رودخانه‌ای روان است. یکی از این تنگه‌ها از سمت شمال غرب به ده تنگه و گردنه زرگاه و دیگری از سمت جنوب غرب به آبشار شکرآب و قله توچال و مرز شهرستانک منتهی می‌شود.
مسیر دسترسی به روستای آهار:
تهران - جاده لشگرک به سمت فشم - حاجی آباد - اوشان - روستای آهار که تا خود روستا جاده آسفالته مناسب فراهم می‌باشد. روستای آهار (جاده لشکرک و بعد از "اوشان" ) روستائی قدیمی و زیباست در منطقه رودبار قصران و در جاده فشم و اوشان قرار دارد و روستای ده تنگه ، غیرمسکونی و در شمال غربی ده آهار واقع شده است و دارای مسیری بسیار زیبا و مناسب (پاکوب) است که حتی به همراه خانواده نیز می‌توان با حدود 2 الی 3 ساعت پیاده‌روی ، مسیرهای پیشنهادی را پیمود . تمامی مسیر از آهار تا ده تنگه و یا از آهار به شکرآب را باغها و درختان زیبای چنار و گردو و سایر درختان میوه فرا گرفته است.
بعد از رسیدن به میدان آهار به سمت روستا حرکت نمایید ، در صورتیکه بخواهید به ده تنگه بروید پس از عبور از پل روی رودخانه ، به سمت شمال تغییر جهت دهید . و در صورتیکه می‌خواهید به شکرآب بروید راه مستقیم را ادامه دهید ( در این راه از کنار مسجد آهار عبور خواهید کرد ) .
روستایی که از اوایل اردیبهشت ماه تا اواسط اردیبهشت ماه بهاری است و فصل گل دادن درختان میوه ای است که باغبانان و کشاورزان مشغول رسیدگی به آنان هستند . مسیری کوهستانی که از میانه راه با پوشش وسیع ریواس و دیگر گلهای بهاری مفروش شده است و در انتهای این دره ، کوههای سفید پوش آهار و قلعه دختر بر زیبایی این دره افزوده است .
در بین مسیر آهار به ده تنگه ، چندین آبشار کوچک و بزرگ وجود دارد که میتواند هر بیننده ای را چند دقیقه ای به خود مشغول دارد ، آبشار هایی که در این فصل سال بسیار پرآب هستند و با جوش و خروش فراوان به رودخانه کف دره سرازیر می‌شوند . ( آب چشمه‌ها قابل شرب است )
مسیر آهار به ده تنگه بسیار زیباتر از مسیر آهار به شکرآب است ولیکن پیشنهاد می‌کنیم در دو روز مختلف ، هر دو مسیر را امتحان کنید .
امکان پارک خودرو در نزدیکی میدان آهار وجود دارد .
بهترین فصل : بهار ( اردیبهشت ) ، پاییز ( آبان ماه)

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

فاطیما راد

فاطیما راد پنجشنبه 19 شهریور 94 - 12:11

واقعا زیباست اینجا

سارا حقیقت

سارا حقیقت جمعه 20 شهریور 94 - 14:51

پاییزش رو از دست ندید

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]