شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

آتش برای تهیه سریع غذا
شاخه‌های خشک با ضخامت یک انگشت جمع آوری کنید. از جمع آوری چوبهای افتاده بر روی زمین خودداری کنید، این چوبها خیس هستند. چوبها را به شکل چادر بومیان آمریکا درآورید. فضایی را برای جریان اکسیژن در میان شاخه‌ها باز بگذارید. آتش روشن کنید، آن را از راه شاخه‌ها و چوب‌های ضخیم‌تر تغذیه کنید. وقتی شعله‌ها روشن شدند شما ذغالی خواهید داشت که برای پختن غذا بسیار مناسب است. دو عدد چوب 5 اینچی (12 سانتیمتری) و یا یک جفت سنگ به عنوان تکیه گاه ظرف غذایتان در اطراف آتش قرار دهید، 20 دقیقه طول میکشد تا آتش جمع شود و غذا پخته شود.
سنگ داغ برای گرم کردن آب
سنگهایی با قطر 3-2 اینچ جمع آوری کنید و آنها را درون آتش قرار دهید. تا تبدیل شدن چوبها به ذغال سنگها بسیار داغ میشوند. سنگها را با یک چوب بردارید و درون ظرف آن قرار دهید، حجم کمی از آن بدین ترتیب به راحتی به دمای جوش میرسد.
برای ساختن ظرف بزرگتری برای آب میتوان از پلاستیک سنگین، ورقه‌های لاستیکی و یا پوست حیوانات استفاده کرد. گودالی بکنید و اطراف آن را با پوششی ضد آب دربر بگیرید. اگر این پوشش از جنس پلاستیک یا لاستیک است سنگ بزرگی در کف آب قرار دهید که سنگهای داغ آن را سوراخ نکنند.

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

سارا حقیقت

سارا حقیقت جمعه 20 شهریور 94 - 14:10

سنگ داغ واقعا کار امده برای غذا روی اتش .عالی

فاطیما راد

فاطیما راد جمعه 20 شهریور 94 - 15:04

بله واقعا .

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]