شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

اگه مسقطی دوست دارید و دسترسی ندارید مسقطی شیراز رو تهیه کنید به راحتی میتونید در منزل این شیرینی خوشمزه رو درست کنید.میدونستید این مسقطی حدود 3 الی 4 ماه داخل یخچال و در ظرف در بسته قابل نگهداریه !
نشاسته : نصف پیمانه-آب : 5/7 پیمانه-شکر : 3پیمانه-روغن مایع : نصف پیمانه-خلال بادام : به مقدار لازم-خلال پسته : به مقدار لازم-زعفران آب کرده: به مقدار لازم-گلاب :4 قاشق غذاخوری-هل : به مقدار لازم
ابتدا نشاسته را با 2 پیمانه آب سرد حل می‌کنیم. سپس 5/5 پیمانه آب باقیمانده را با 2 پیمانه شکر و نصف پیمانه روغن مایع مخلوط کرده روی حرارت می‌گذاریم تا محلول بجوشد. در ادامه نشاسته را از صافی عبور داده و داخل محلول در حال جوش می‌ریزیم و دایم هم می‌زنیم تا غلظت فرنی را بدست آورد، بعد می‌گذاریم این مواد با حرارت کم بجوشد و هر از گاهی با قاشق چوبی آنرا هم می‌زنیم. 2 ساعت بعد دانه‌های هل را اضافه کرده و بعد از گذشت 2 ساعت دیگر خلال بادام، خلال پسته و زعفران آبکرده را به مواد اضافه می‌کنیم.20 دقیقه قبل از اتمام کار گلاب را اضافه کرده و می‌گذاریم مواد خوب جا بیفتد و از ظرف جدا شود، سپس ظرف مورد نظر را چرب کرده، مسقطی را داخل آن ریخته می‌گذاریم تا سرد شود، بعد برش می‌دهیم.اگر نشاسته را از قبل خیس کنیم ترشی آن گرفته می‌شود.

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

ستاره فربد مهر

ستاره فربد مهر جمعه 20 شهریور 94 - 15:43

به به

علیرضا سالاری

علیرضا سالاری جمعه 20 شهریور 94 - 15:44

مسقطی شیراز واقعا عالیه

هادی شفیعی

هادی شفیعی جمعه 20 شهریور 94 - 15:44

وای خداا دلم خواست

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]